Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş başkan adaylığı sinyali

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ilerleyen dönemlerde futbolculuk kariyerinde formasını giydiği Beşiktaş'a başkan adayı olacağını açıkladı.

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş başkan adaylığı sinyali

Geçtiğimiz günlerde "3-4 sene sonra Beşiktaş'a başkan adayı olabilirim" açıklamasında bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Rıza Çalımbay Beşiktaş başkan adayı olacak mı?

Çalımbay, "Tabii ki aday olabilirim. Ben Beşiktaş'ın tekrar eski günlere dönmesi için hem futbol dışı, hem de futbolda çok çok iyi yerlere gelmesi için bana göre mutlaka bizlerin, yani eski sporcu arkadaşlarımızdan yararlanması gerektiğini inanıyorum. Yani ben olurum, başka arkadaşlarım olur, yüzde yüz birilerimizin oralarda olması gerekiyor.

"Eski Beşiktaşlı futbolcular şimdilerde başarılı antrenör"

Şu anda Türkiye'de en çok teknik direktörlük yapan takımlara baktığımız zaman Beşiktaş'ı görüyoruz. Son iki takım, Denizlispor ve Kayseri'ye bakın antrenör değiştirdiler. Birinde Samet Aybaba, birinde Mehmet Özdilek var. Her taraf böyle. Bizde daha bir sürü arkadaşımız var" dedi.

"Beşiktaş'ta en çok forma giyen futbolcuyum"

Sivasspor ve Beşiktaş'ın kendisindeki yerinin çok farklı olduğunu vurgulayan Çalımbay, "Bizden çok iyi şeyler çıkabilir. Ben Beşiktaş'ın en çok formasını giyen, en çok şampiyonluk gören, yıllarca kaptanlık yapan birisiyim. O yüzden bizim Beşiktaş'taki konumumuz farklı olur. Ben aynı zamanda Sivaslıyım, Sivassporluyum. Bu benim için çok önemli. Sivasspor ve Beşiktaş'ın yeri bende çok farklı. Sivas benim doğduğum, büyüdüğüm yerdir.

"Eninde sonunda mutlaka başkan adayı olacağım"

Futbola Beşiktaş'ta başlayıp, orada bitiren biriyim. Ben sadece Beşiktaş'ta oynadım, başka hiçbir yerde oynamadım ama Sivas'ta 4 Eylül Stadyumu'nda büyüdüm. Topraksı zeminlerinde büyüdüm. O yüzden benim için ikisi çok farklıdır; İnönü Stadyumu ile 4 Eylül Stadyumu. Onun için Beşiktaş'ta öyle bir şey eninde sonunda mutlaka olacaktır" dedi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER