Milli halterci Şaziye Erdoğan altın madalya kazandı

Tayland'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda milli sporcumuz Şaziye Erdoğan şampiyon oldu.

Milli halterci Şaziye Erdoğan altın madalya kazandı

18-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Tayland'ın Pattaya şehrinde başlayan Dünya Halter Şampiyonası'na 87 ülkeden 606 sporcu katılıyor. Milli Takımı 6 erkek, 6 kadın olmak üzere toplam 12 sporcu ile iştirak ediyor.

Erdoğan, 160 kiloyla altın madalyaya uzandı

Kadınlar 45 kiloda yarışan Şaziye Erdoğan koparmada 77 kilo ile altın, silkmede 92 kilo ile gümüş, toplamda ise 169 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı ve Büyükler Dünya şampiyonu oldu.

Tayland'da milli marş heyecanı

İstiklal Marşı'nı Tayland'ın Pattaya şehrinde coşkuyla okuttu. Müsabakanın ardından Şaziye Erdoğan, karşılaşmalara çok yoğun bir programla hazırlandığını, Türk bayrağını Tayland'da dalgalandırmanın ve İstiklal Marşı'nı okutmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Antrenörlerinin ve Federasyon Başkanı'nın kendisine büyük destek verdiğini belirten milli sporcu, "İnşallah daha nice madalyalar ve şampiyonluklar kazanacağım" dedi.

İlk tebrik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak milli gururumuz olan haltercimiz Şaziye Erdoğan'ı ilk tebrik edenlerden biri de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, Tayland'da bulunan milli haltercimiz Şaziye Erdoğan'a tebrik telgrafı gönderdi.

Bakan Kasapoğlu telefonla aradı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, altın madalya kazanan, Şaziye Erdoğan'ı telefonla arayarak kutladı.
Büyükler Dünya Halter Şampiyonası'nın ilk günün sonunda milliler toplam madalya sayısı 2 altın, 1 gümüş madalyaya ulaştı.

"Planlı çalışmalar meyvesini verdi"

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar "Madalya alan Şaziye Erdoğan'ı, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum" diyerek hiçbir başarının tesadüf olmadığını, yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER