Medipol Başakşehir'den Albayrak'ı hedef alan açıklama

Geçtiğimiz sezon Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak'ın VAR sistemi hakkında yaptığı açıklamalar sonrası Medipol Başakşehir ile sarı-kırmızılılar karşı karşıya gelmişti. Başakşehir'den Albayrak'ı hedef alan bir açıklama geldi.

Medipol Başakşehir'den Albayrak'ı hedef alan açıklama

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak'ın VAR sistemi hakkında yaptığı açıklamaların ardından Albayrak'ın 6222 sayılı yasa sebebiyle ceza aldığı öğrenilmişti. Bu gelişmenin ardından Başakşehir Kulübü, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Albayrak'ın ismi verilmezken, "Bir kulüp yöneticisi" ifadesi yer aldı.

'Bir kulüp yöneticisi' denildi

Başakşehir'in resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun’a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur.
Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.
İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere “Bildiğim birçok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.
İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz."

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER