Mali disipline uymayan kulüplere ceza geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, mali disipline uymayan takımlara transfer yasağı veya puan silme cezaları vereceklerini açıkladı.

Mali disipline uymayan kulüplere ceza geliyor

Türk takımlarının son yıllardaki en büyük problemi ekonomi. Birçok takım adeta borç batağında ve UEFA'dan yıllardır ceza alıyor.

PUAN SİLME VE TRANSFER YASAĞI

Bu durumu düzeltmekte kararlı olan TFF ise UEFA'nın verdiği cezalara benzer uygulamalar yapmaya kararlı. Nihat Özdemir, ocak ayından itibaren mali disipline uymayan kulüpler için transfer yasağı ve puan silme gibi ağır yaptırımlar uygulayacaklarını ifade etti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklamaları şu şekilde: "Türk futbolunun gelirleri her geçen gün artıyor ama asıl sorun kontrolsüz harcamalardır. Gelirimizin 3-4 katını harcama lüksümüz artık yoktur. TFF olarak denk bütçeye çok önem veriyoruz. Bunun için Kulüp Lisans Talimatını yeniledik. Herkesin ayağını yorganına göre uzatmasını istiyoruz. Ocak ayından itibaren can yakacak kararlar almak zorunda kalacağız. Gerekirse transfer yasağı, puan silme veya küme düşürme cezalarını uygulayacağız."

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 18:45

Ömer Söztutan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER