Kadro dışı bırakılan Cenk Şahin: Kulübüm harekat paylaşımımı kaldırmamı istedi

Alman futbol kulübü St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili paylaşımı yapan Türk futbolcu Cenk Şahin'in kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Kadro dışı bırakılan Cenk Şahin: Kulübüm harekat paylaşımımı kaldırmamı istedi

Almanya Bundesliga 2'de mücadele eden St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili paylaşımından dolayı Türk futbolcu Enver Cenk Şahin'in kadro dışı bırakıldığını ve A takım ile antrenmanlara katılmayacağını açıkladı.

"Savaş eylemlerini reddediyoruz"

St. Pauli açıklamasında "Taraftarlar, kulüp üyeleri ve tüm dostlarımızla yapılan uzun tartışmalardan sonra Türkiye'deki algı ve tutumu da diğer kültürlerden ayırmamalı ve farklılaştırmamamız gerektiğinin farkına vardık. Şüphesiz savaş eylemlerini reddediyoruz. Savaş ve buna dair olan dayanışma temelde kulübün değerleri ile çelişiyor. Mevcut sözleşmesi geçerli. Tüm tarafları korumak için Cenk'e St.Pauli tarafından bir eğitim verilecek ve misafir edilecek" ifadelerini kullandı. 

"Kulübüm, paylaşımımı kaldırmamı istedi ama ben kaldırmadım"

Kadro dışı bırakılmasıyla ilgili olarak Sabah'a konuşan 25 yaşındaki futbolcu, "Dönünce kulüpteki durumum belli olacak. Bu tarz konulara kulüp girdiği için sıkıntı yaşanıyor. Ülkemize karşı bayağı sertler. Ülkemize karşı anlam veremediğim olumsuz bir bakış açısı var. Bizim yaptığımız yanlış bir şey yok" dedi. 

Şahin, Alman ekibinin isteğine rağmen paylaşımını kaldırmadığını söyledi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER