Jean Michael Seri'den 'sahtekarlık' davası

Galatasaray'ın son transfer döneminde kadrosuna kattığı Jean Michael Seri, eski kulübü Nice'ye dava açtı.

Jean Michael Seri'den 'sahtekarlık' davası

Orta saha oyuncusu Jean Michael Seri, eski takımı Nice'den Fulham'a transfer olduğu sırada kağıt üzerindeki bonservis bedelinin düşük gösterilerek sahtekarlık yapıldığını iddia ederek kulübe dava açtı.

Seri, takım arkadaşı Maxime Le Marchan ile birlikte Fulham'a transfer olmuştu. Fulham, Seri için 12 milyon euro, Le Marchand içinse 12.6 olmak üzere iki oyuncunun transferinde 24.6 milyon euro bonservis ücreti ödedi.

Ödenmesi gereken primler yok edildi

Seri'nin avukatının görüşüne göre, bonservis bedeli Nice tarafından düşük gösterilince oyuncunun sözleşmesindeki koşullara göre 700 bin euro bonus ve eski kulübüne ödenmesi gereken 1 milyon euro'luk prim ücretleri kağıt üzerinde kamufle edildi.

Bunlara göre Fulham aslında Seri için 18.7 milyon euro ödeme yaparken geri kalan ücreti takım arkadaşı Le Marchand için ödedi.

Seri, bir açıklama bekliyor

Seri'nin avukatı, "Fulham, Nice'den aynı anda iki oyuncu birden aldı. Le Marchand'ın bonservisi yüksek gösterilerek Seri'ye ödenmesi gereken ücretler ödenmedi. Transfer piyasasını bilenler, Le Marchand için ödenen bu bonservis bedelini oldukça garip bulacaktır. Ayrıca, Fulham kulübü Seri'ye Le Marchand'ın üç katı maaş ödemesi yapmıştır. Seri, bu olayın hukuk önünde etraflıca aydınlatılmasını istemektedir." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER