Galatasaray'dan Tahkim açıklaması: Subjektif olduğu aşikâr

TFF Tahkim Kurulu'nun teknik direktör Fatih Terim'in 4 maçlık men cezasına uyguladığı 1 maçlık indirim sonrası Galatasaray'dan sert bir açıklama geldi: Kararın subjektif olduğu aşikârdır.

Galatasaray'dan Tahkim açıklaması: Subjektif olduğu aşikâr

Galatasaray, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Fatih Terim'e yönelik 4 maçlık cezanın 3 maça indirilerek onanmasına sert bir açıklamayla karşılık verdi.

"Yel kayadan toz alır" başlığı kullanılan açıklamada, "Bir hukuk devletinde hiçbir kişi ya da kurum eleştirilemez değildir. Ancak, futbolu yönetenlerin bu hakkı Galatasaray’a tanımadıklarını görmekteyiz" ifadeleri kullanıldı.

İşte o açıklamanın tamamı:

"PFDK'nın ve itirazımız üzerine Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu kararların hukuki temelden yoksun, kamuoyu vicdanında kabul görmeyen, subjektif nitelikte olduğu aşikardır.

Bir hukuk devletinde hiçbir kişi ya da kurum eleştirilemez değildir. Ancak, futbolu yönetenlerin bu hakkı Galatasaray'a tanımadıklarını görmekteyiz. 

Kimilerinin şampiyonluklara 'şaibeli', 'lekeli' diyerek resmi tescile dolayısıyla TFF'ye hakaret ettiği, 17(!) kulüp ve birlik adına TFF'yi tehdit ettiği bir ortamda Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından yapılan masum bir açıklamayı niyet okuyarak cezalandırmak da bunun en açık örneğidir.

Galatasaray, tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen; Yönetimi, Teknik Direktörü, Teknik Heyeti, oyuncuları ve büyük taraftarıyla birlikte kenetlenerek her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü olarak şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER