Fenerbahçe'den sert açıklama: Savcılarımızı göreve davet ediyoruz

Türk futbolunun tepeden tırnağa bir temizliğe ihtiyacı olduğunu savunan Fenerbahçe, "Sezon başından itibaren futbol takımımızın maçlarını yöneten orta hakemler, takımımızın kazandığı maçları takip eden haftalarda ne tesadüftür ki hiçbir müsabakada orta hakem olarak görevlendirilmemişlerdir. Bu durum, kazandığımız 5 farklı maçın ardından da istisnasız aynı şekilde gerçekleşmiştir" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'den sert açıklama: Savcılarımızı göreve davet ediyoruz

Resmi internet sitesinden açıklama yapan Fenerbahçe Spor Kulübü, spor yorumcusu Zeki Uzundurukan'ın "2010-11 sezonu tarihin en kirli sezonudur" açıklamasına karşın, yargının 3 Temmuz şike sürecinin FETÖ kumpası olduğuna kesin hüküm verdiği belirtilerek Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili savcıları göreve çağırdı. Kayserispor-Fenerbahçe maçının ardından yapılan açıklamalar ve VAR hakemleri ile ilgili iddialar hakkında araştırma yapılması gerektiği ifade edildi.

İşte o açıklama:

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futboluna ve tüm paydaşlarına olan saygımız ve sorumluluğumuz dolayısıyla oynanan her maçın, yaşanan her olayın ardından sıcağı sıcağına açıklama yapmama, kanal kanal gezmeme konusunda kararlı bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz.

Biz bu duruşumuzu kararlı ve duyarlı şekilde koruma noktasındayken futbolun bazı paydaşlarının ise ne yazık ki bu sorumluluktan giderek artan bir şekilde uzaklaşarak hareket ettiğini görmekteyiz.

Bu noktada özellikle basında görev yapan bazı spor yorumcuları ve medya mensuplarının, sezonun ilk haftası itibariyle başlattıkları;

10. hafta itibariyle ise artık başka bir boyuta getirdikleri "Ligde operasyon var, kurgu var, örgüt var" şeklindeki söylem, açıklama ve iftiralarının, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre açıkça suç teşkil ettiği ortadadır.

Medya mecralarında yapılan ilgili spekülatif ve manipülatif yorumlarla futbolu etkileri altına almaya çalışan; camiaları ve taraftarları birbirine düşman eden, futbol dünyamızda ayrıştırma ve kutuplaştırmalar yaratan, hakemler üzerinde baskı oluşturmayı hedefleyen şahıs ve kurumlara karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarını ivedilikle 6222 Sayılı Kanun kapsamında göreve davet ediyoruz.

Fenerbahçemizin, dün deplasmanda Kayserispor ile oynadığı maçın ardından gün gibi ortaya çıkan ve iyi niyetle açıklanamayacak bazı durumlara dair kamuoyunun gündemine getirmek istediğimiz noktalar ise şu şekildedir;

Sezon başından itibaren Futbol Takımımızın maçlarını yöneten orta hakemler, takımımızın kazandığı maçları takip eden haftalarda ne tesadüftür ki hiçbir müsabakada orta hakem olarak görevlendirilmemişlerdir. Bu durum, kazandığımız 5 farklı maçın ardından da istisnasız aynı şekilde gerçekleşmiştir.

Bununla birlikte Takımımızın lehine ilk hafta Gazişehir Takımı ile oynadığımız maçın üzerinden geçen 9 haftada, özellikle Trabzonspor ve Antalyaspor ile oynadığımız ve rakiplerimizin maçlarında benzer pozisyonlarda penaltı kararı verilen pozisyonlar da dahil olmak üzere hiçbir müsabakada penaltı kararına hükmedilmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 06:12

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER