Fenerbahçe'de Ali Koç'a yeni rakip çıktı!

Daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını terleten eski milli futbolu Engin Verel, 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek kongrede başkan adayı olacağını duyurdu.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a yeni rakip çıktı!

25-26 Haziran tarihlerinde seçimli olağan genel kurula gitmeye hazırlanan Fenerbahçe’de bir isim daha başkanlığa adaylığını koydu.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a rakip çıktı! Başkanlığa aday olacağını duyurdu..

1975-1979 ve 1983-1986 yıllarında Fenerbahçe formasını giyen eski milli futbolcu Engin Verel, twitter hesabından yaptığı açıklama ile başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a yeni rakip çıktı!

Engin Verel yaptığı paylaşımda, "Sevgili Fenerbahçe kongre üyeleri, Başkanlık adaylığımı yarın saat 15.00'te açıklayacağım. Her şey Büyük Fenerbahçe için. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

ADAY SAYISI ÜÇE ÇIKTI

Eyüp Yeşilyurt da başkanlık için mücadele vereceğini duyurmuştu.

Fenerbahçe'de Ali Koç, Engin Verel ve Eyüp Yeşilyurt başkanlık için yarışacak.

ENGİN VEREL KİMDİR?

Engin Verel, 15 Eylül 1956 tarihinde İstanbul'da doğdu. Engin Verel, futbola dayısının futbol takımı Davutpaşa'da başladı. 1973'te Galatasaray'a transfer olan Engin Verel, 1975'te Fenerbahçe'ye geçti. Engin Verel, Fenerbahçe'de 2 lig şampiyonluğu yaşadı. 1979'dan itibaren 4 yıl Avrupa'da futbol oynadı.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a yeni rakip çıktı!

İLKİ BAŞARDI

Türkiye'den Avrupa'ya giden ve bir Avrupa takımında (RSC Anderlecht) şampiyonluk yaşayan ilk Türk futbolcusudur. Fransa'da Lille OSC (1981 - 1982) takımında forma giydiği yıllarda en iyi yabancı futbolcu seçildi. Paris Saint-Germain FC ile Paris Parc de Prince Stadı'nda rövaşatayla attığı gol Fransa'da son 25 yılın en güzel golü seçildi. Türkiye'ye geri döndü ve iki sene de Fenerbahçe oynadıktan sonra Ağustos 1987'de Fenerbahçe ile Rizespor arasında İstanbul'da oynanan jübile maçında Onur Kayador ile birlikte futbola veda etti.

35 kez milli takımlara çağrılan Engin Verel, 5 kez Türkiye U-18, 4 kez Türkiye U-21, 26 kez de Türkiye forması olmak üzere toplam 34 kez millî formayı giymiştir.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 12:23

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER