Falcao ve Muriç okçuluğa soyundu

Fenerbahçe'den Emre Belözoğlu ve Vedat Muriç, Galatasaray'dan Fernando Muslera ve Radamel Falcao, Başakşehir'den Arda Turan ve Gökhan İnler, İstanbul'da düzenlenen Etnospor Kültür Festivali'ne katılarak ok atışı yaptı. Festivale gelen gençler, ünlü futbolculara yoğun ilgi gösterdi.

Falcao ve Muriç okçuluğa soyundu

Bu yıl 4. kez düzenlenen Dünya Etnospor Kültür Festivali yapılan etkinliklerle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda başladı.

Dünya yıldızlar Etnospor Festivali'nde

Galatasaray ve Fenerbahçeli futbolcular Vedat Muriç, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Radamel Falcao ilk gününde festivale katılım göstererek, Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan ile ok atışı yaptı.

Emre: Ok atışında Vedat'ı favori görüyorum

Sarı-lacivertlilerin deneyimli futbolcusu Emre Belözoğlu, Etnospor Kültür Festivali gibi festivalleri çok değerli bulduğunu belirterek, "İlerleyen, değişen, gelişen ve her zaman üreten bir neslin olması hayalim. Aynı zamanda kendi değerini bilen, kendi sporuna, değerlerine sahip çıkan böylesine bir festivali çok değerli buluyorum. Destekleyen Bilal Erdoğan’a ve herkesin verdiği emeğe sağlık. Ben ok atmayı bilmiyorum. Vedat atacak. Ben de Vedat'ı favori gösteriyorum" ifadelerini kullandı.

Vedat: Spor birleştirici bir unsur

Sarı-lacivertli ekibin Kosovalı golcüsü Vedat Muriç ise daha önce hiç ok atışı yapmadığını vurgulayarak, "Daha önce hiç atmadım. Burada önemli olan festival. Ne kadar katılım olursa o kadar iyi. Spor birleştirici bir unsur. O yüzden bu tür festivallere her zaman destek olacağız. Daha önce hiç ok atmadım. Futboldan çok vakit bulamıyoruz o yüzden kendi işimize odaklanıyoruz" şeklinde konuştu.

Futbolcular izdiham oluşturdu

4. Etnospor Kültür Festivali'ne Galatasaray ve Fenerbahçeli futbolcuların katılmasıyla izdiham yaşandı. Futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen taraftarlar yoğun kalabalık oluştururken, katılımcılara zor anlar yaşattı.

Öte yandan festivale Başakşehir forması giyen Arda Turan ve Gökhan İnler'in yanı sıra futbol camiasının tanınmış isimleri de katılım gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 17:56

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER