Elif Elmas'tan Fenerbahçe itirafı

Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde taraftarın sevgilisi olan Makedon futbolcu Elif Elmas, transfer olduğu İtalya'da yaptığı bir röportajda, Türkiye liginde daha ofansif bir futbol oynandığını ve İtalya'ya göre daha zorlandığını dile getirdi.

Elif Elmas'tan Fenerbahçe itirafı

Sezon başında Fenerbahçe'den 16 milyon euroluk rekor bedelle İtalya'nın Napoli takımına transfer olan Elif Elmas, İtalya'da özel bir röportaj verdi ve Türk futboluyla İtalyan futbolu arasındaki farklara da değindi.

"Türkiye'de daha çok zorlandım"

Fenerbahçe'de zorlandığını kaydeden Elif, "Serie A'nın seviyesi Türkiye'nin üzerinde. İtalya'da daha fazla taktiğe bağlı kalınması isteniyor ve daha defansif oynanıyor ancak Türkiye'de hücum tercih ediliyor. Kişisel olarak değerlendirirsem, Fenerbahçe'de daha çok zorlandım. Benim için önemli bir adım oldu. Çok amacım var ama bana kalsın" dedi.

"En iyisini yapmak istiyorum"

İtalya'da oynadığı için mutlu olduğunu kaydeden genç oyuncu, "Makedon futbolunun en pahalı oyuncusu olmakla ilgilenmiyorum, ben sadece futboluma odaklanmış durumdayım. Şu anda da odak noktam Napoli. En iyisini yapmak istiyorum. İtalya'da oynadığım için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"Şampiyonluk son haftaya kalır"

Şampiyonluk için sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Makedon yıldız adayı, "Napoli, İtalya'nın en iyi takımlarından biri. Henüz ligin başlangıcımda sayılırız. Juventus'un şampiyonluk için her şeyi var. Inter, Napoli, Roma gibi takımlar da yarışta. Şampiyonluk son haftalara kadar belli olmayacaktır" diye konuştu.

"Messi hak ediyor"

Elif, "Ballon d'Or'u Messi hak ediyor, o tarihin en iyi oyuncusu" diyerek sözlerini noktaladı.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER