Efes'in yıldızı Larkin, Türk Milli Takımı formasını giydi

ABD'li ünlü basketbolcu Shane Larkin, TFF yöneticilerinin kendisine hediye ettiği A Milli Futbol Takımı formasını sırtına geçirerek poz verdi. Türk Milli Basketbol Takımı'nda oynamayı istediğini kaydeden Anadolu Efes'in yıldızı, bu sezon EuroLeague'de favori olduklarını söyledi.

Efes'in yıldızı Larkin, Türk Milli Takımı formasını giydi

Geçtiğimiz sezon Anadolu Efes'i sırtlayan lig şampiyonluğuna taşıyan en önemli isimlerden biri olan ABD'li oyuncu Shane Larkin, teklif gelmesi halinde Türkiye Milli Basketbol Takımı'nda forma giymek istediğini söyledi.

"A Milli formayı giymeye hazırım"

26 yaşındaki yıldız, "Türkiye Milli Takımı ve benimle ilgili şu an sadece dedikodular var. Türkiye'den resmi bir teklif gelmedi. Olimpiyatlarda oynamak çocukluk hayalim. Bir ülke adına oynamak herkesin hayalidir. Kendimi bu konuda hazır hissediyorum" dedi.

"Şu an net yanıt veremiyorum ama çok net ilgileniyorum"

A Milli Takım'da forma giymesi için öncelikle federasyondan bir teklif gelmesi gerektiğinin altını çizen ABD'li oyun kurucu şöyle konuştu:

"Türk Milli Takımı'nda oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum. Bunu bekleyip göreceğiz. Açıkçası bunu iki tarafın konuşması gerekiyor. Eğer olursa benden beklentilerini de bilmem gerekiyor. Henüz teklif gelmedi. Bu konu kesinlikle ilgilendiğim bir şey. Bu konuyla ilgili bir görüşme yapmak isterim. Federasyon ile aramızda bir konuşma olduktan sonra bu durum ilerleyebilir. Bu nedenle ne olacağına dair şu an net bir yanıt veremiyorum. Çünkü şu an bir teklif yok."

Larkin, Türk Milli Takımı formasını giydi

Shane Larkin, sosyal medya hesabından paylaştığı, üzerinde adı yazılı A Milli Takım'ın formasını giydiği fotoğrafla ilgili şunları söyledi:

"Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yetkililer bizi ziyaret için idmanımıza geldiler. Onlar bana bir forma hediye etti, ben de onlara kendi formamı hediye ettim. Sonrasında da onlara teşekkür etmek amaçlı formayı giydim ve bunu sosyal medya hesabımdan paylaştım. Bu benim için çok onur verici bir durumdu. Fotoğrafın altında başka bir anlam yoktu. Ben sadece giymek istedim ve fotoğrafı paylaştım."

"EuroLeague'de bu sezon favoriyiz"

Larkin, geçen sezon finalde kaybettikleri EuroLeague'de bu sezon kupayı kazanacaklarına inandıklarını belirtti. 

ABD'li oyuncu, EuroLeague'de yine favori takımlardan biri olduklarını vurgulayarak, "Geçen sezon finale çıktığımız için şu an kendimize güvenimiz tam. Kadromuzu koruduk ve takviyeler yaptık. Bu takviyelerin de desteğiyle kendimizi yeniden dörtlü finalde görmek istiyoruz. Ve bu sene kupayı kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

"Fenerbahçe iyi transferler yaptı"

Shane Larkin, "Geçen sezon olduğu gibi bu sene de iki Türk takımını dörtlü finalde görebilir miyiz?" sorusuna ise, "Kendi kadromuzu koruyup takviyeler yaptığımız için hedefimiz dörtlü finaller. Fenerbahçe de kadrosunu büyük ölçüde korudu ve iyi oyuncular kadrosuna kattı. Yine iki Türk takımının dörtlü finalde olabileceğini düşünüyorum" cevabını verdi.

"Bu sene iddialıyız"

Anadolu Efes'in yeni transferlerini de değerlendiren Larkin, "Alec (Peters) takımımıza güç kazandırdı. Aynı zamanda takımlarımızdaki eksik kısımları tamamlayacaktır. Hücumda ve defansta etkili. Chris (Singleton) 4-5 arası oynayabildiği için defansımıza sertlik kazandırıyor, eksik olduğumuz tarafları tamamlıyor. Çok atletik bir uzun forvet" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 16:26

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER