Aziz Yıldırım kongre öncesi Ali Koç'u hedef aldı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı Aziz Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Aziz Yıldırım kongre öncesi Ali Koç'u hedef aldı

1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanlığını yapan Aziz Yıldırım, bir daha Fenerbahçe başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Aziz Yıldırım'dan flaş başkanlık açıklaması! Aday olacak mı?

Seçimli olağan genel kurulda aday olup olmayacağı merak edilen Aziz Yıldırım’ın, bir daha Fenerbahçe başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

"Mahalle yönetsen, bu kadar kötü yönetim olmaz. Fenerbahçe'nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım" diyen Yıldırım, "Arkadaşlarımla topanıp konuştuk. 3 yıl boyunca açıklama yapmama kararı almıştık. Ama bizi tahrik ettiler. Bugün itibariyle bu sözümüzün tarihi doldu. Bundan sonra Fenerbahçe'ye yapılan her türlü zararı çıkıp kamuoyu ile konuşacağız" dedi.

Yıldırım, "3 yıldır yapılan bir 'enkaz' edebiyatı var. Hayır biz öyle bir tablo bırakmadık. Her şeyi açıklayacağım" derken, Koç için, "Biz 3 yılda çok sıkıntı çektik diyor. Hapis mi yattın? Pandemide bir hafta evde kaldın, herhalde odur" diye belirtti.

Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Biz başkanlığa geldiğimizde hiçbir şeyi yoktu kulübün. Biz 50 tapu kattık Fenerbahçe'ye. Bugün Fenerbahçe'nin mal varlığı borçlarından fazladır. Başkan hesap bilmiyor. Beşiktaş'ın neyi var? Bir stadı var bir tesisi. Galatasaray'ın neyi var? Yarısını devletin yaptığı bir stat. Bir de Florya. Başka da ufak tefek bir şeyler vardır.

Bugüne kadar kulübe ne verdiler? Bir bekçi kulübesi yaptılar. Ali Koç bu kulübe neden geldiğinin farkında değil. 16 bin üye neden onu seçti hala anlamamış. Beyaz Atlı Prens olarak onu seçtiler, Pamuk Prenses'i kurtaracaktı. Prenses küme düşüyordu.

Biz seçim günü 150 milyon euro verelim dedik, sen futbolu biz diğerlerini yönetelim dedik. 150+1 dedin. Ne verdin sen bu kulübe şimdiye kadar? 50 milyon dolar hibe ettin.

“Ben şampiyonluk sözü vermedim" diyor sayın Ali Koç, Fenerbahçe başkanı olan herkes şampiyonluk sözü vermeye mecburdur.

Biz 3 yılda çok sıkıntı çektik diyor. Hapis mi yattın? Pandemide bir hafta evde kaldın, herhalde odur.

Ali Koç’a sesleniyorum. Bizi rakibin olarak görme. Bizi düşman olarak görme. Bizi içinden at. Biz Fenerbahçe’nin kendisiyiz.

Bizi rakip olarak görmenin tek şartı var. 20 yıl başkan olacaksın. Şampiyonluklar kazanacaksın. Stat yapacaksın. Tesisler yapacaksın. Gözümün üstünde kaşım var demeyeceksin. Hapse gireceksin.

Aziz Yıldırım görecek diyorlar. Bana kimse bir şey gösteremez. Her gecenin sabahı olmaz. Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim. Korkuyorsunuz. Ahlaksızlar!

Fenerbahçe'nin nereye gittiğini kimse bilmiyor. Herkesi kandırdı. 6 tane antrenör, 30 yaş üstü transfer yapmayacağız dedi... Biz safız ya inandık.

Ali Koç 3 Temmuz’un neresinde ben anlamadım...

Bu 3 Temmuz önemli bir konu. O dönem itibaren sıkıntılar yaşadık. 3 Temmuz'dan önce, 8.5.2011 tarihli genel kurul için hazırlanan kitapçıkta Fenerbahçe'nin bütçesini 250 milyon dolara bağlamışız. Bu bütçeyle işlem yapacaktık ama kısmet olmadı.

2009 yılında dünyanın en çok gelir getiren kulüpler arasında 19. sıradaydık. 20 takımlık bu listeye giren ilk kulüptük. Ama 3 Temmuz... Sayın Ali Koç bu 3 Temmuz'un neresinde ben anlamadım? Sen 2012'de yönetime girmedin. Ayrıldın gittin.

3 Temmuz davasında karar çıkınca bizden başka herkes sevindi. Tam tersi çıksaydı olan bize olacaktı. Milleti kandırmayın. Biz olmazsak dava olmaz. O yüzden bırakın onun politikasını da biz yapalım. Açılacak davaların da muhakkak bizim kontrolümüzde yapılması lazım. Çünkü her şeyi biz yaşadık biz biliriz. Bizim içimiz yandı, biz yandık. Bize sormadan hareket etmeyin.

Seni bu seyirci ile göndereceğim

Ali Koç, basketbolu A.Ş’ye döndürsün, almaya talibim. Obradovic’i getireceğim.

Bir şeyler söyleyeceğim de ayıp kaçacak. Benim Rahmi Koç'a karşı bir sevgim var. Çünkü hapishanede gelip beni ziyaret etti. O yüzden bir şeyler söyleyecekken çekiniyorum. Ama o çekinmiyor. Patavatsız.

Sen bana 10 milyon Euro ver, bak ben sana kimleri getiriyorum, gör…

Sen benim gibi babası öğretmen aile çocuğu değilsin. Sen Koç'sun Koç, farkında değilsin ya! Gereğini yap. Yapmayacaksan bırak, aday bile olma!

Fenerbahçe kan kaybediyor. Fenerbahçe, Anadolu takımı haline geldi...

Rakip bir seçim yapıyor 5 aday çıkıyor. Bizde neden aday çıkmıyor. 34 bin üyemiz var. 10 bin de temsilci üyemiz var 44'e çıkıyor. Ben halka açmasam buradan gitmezdim. Korkmayın seçime girin. Biz kaybettik de ne oldu daha çok büyüdük.

Kadın Voleybol Takımı'mız biz hapisteyken bize kupa getirdi. Onlara buradan teşekkür ediyorum. 2006'da Ülker ile birleşmemizden sonra şampiyonluklar geldi basketbolda. Bizden önce 1990'da tek şampiyonluğumuz vardı.

Pinponda bile Avrupa Şampiyonu olduk. Gittim izlemeye 4 saat orada oturdum. Kapıyı açamadık hava nemliydi. Açınca pinpon topu uçuyormuş. Biz öyle şampiyonluklar yaşadık.

Benimle yarışamazsın kardeşim. Ben sokakta yetiştim. Sen pamuklara sarılarak yaşadın. Biz çok dayak yedik...

Gazeteci soruyor. 'Emre Belözoğlu şampiyon yapsaydı devam edecek miydiniz?' diyor ki belki ben olmayacaktım. Tek derdi şampiyon olup gitmek.

3 yılda benden çok borca girdi. Aykut Kocaman'ı tutsaydınız. 10 adam alacağınıza bir adam alacaktınız. Biraz yanına sağlam bir yönetim yap. Duyduğum isimlerle girersen yine kaybedersin.

Benim yönetimimden bir Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir de TFF Başkanı çıktı Nihat Özdemir. Bıraksam arkadaşlarımdan birisi de Fenerbahçe Başkanı olacaktı. Dedim dur, ben geleceğim. Espri tabii bunlar. Hayatta düşünmüyorum, düşünmeyeceğim de...

Bundan sonra maçlara geleceğim. Protokolde oturacağım. Beni görecekler.

Hiç kimse bu kulübü peşkeş çekemez. O gün burada oluruz. Ben hocacıları FETÖ'cüleri gördüğüm an buradayım. Hocacılar ve FETÖ'cüler bu kulübe giremezler...

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 12:39

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER