Aybars Hünalp: TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!

D Smart Spor Yayınları Koordinatörü Aybars Hünalp, EURO 2020 yayınlarında eleştirilere maruz kalan TRT’yi savundu.

Aybars Hünalp: TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!

Türkiye, EURO 2020 A Grubu’ndaki 2 maçını da kaybederek gruptan çıkmayı mucizelere bıraktı.

TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!

Milliler, 3-0’lık İtalya mağlubiyetinin ardından Galler’e de 2-0 boyun eğerken, maçları yayınlayan TRT’ye sosyal medya tepki yağdı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, yayında senkronun uyuşmadığını söylerken bazıları ise spiker Levent Özçelik’in maçı kötü anlattığını savundu.

TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!

D Smart Spor Yayınları Koordinatörü Aybars Hünalp “TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!” başlıklı yazısında TRT’yi savundu.

TV açıp kapamayı bilmeyenler TRT’yi eleştirmemeli!

İşte o yazı…

"Euro 2020 için Milli Takımımızın maçlarını yerinde üzülerek izledik. Milli Takımın başındaki teknik heyeti herkes acımasızca eleştiriyor. Bu işin ayrı boyutu.

Bakıyorum da 3 tane koyunu verseniz şuradan şuraya götürmeyecek olanların hepsi bir HBB olmuş.

Kimi ona çakıyor, kime buna. Bunlar yıllardır alışık olduğumuz tartışılabilecek konular, lakin bir de işin yayın ayağı var. Evindeki televizyonun kumandası ile kanalları taşıyan platformların kumandasını çocuğuna sormadan değiştiremediklerine emin olduğum insanlar bile birden TRT’nin yayıncılığını eleştirmeye başladı. Yok TRT bu işi bilmiyormuş, yok Levent Özçelik yanlış anlatıyormuş…

Yapmayın el insaf beyler. Gazeteci ve özel TV kökenli olduğum için içinden bir gün bile geçmediğim TRT bu işin okuludur. Tartıştığınız Levent Özçelik bu mesleğin duayenlerindendir.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren geniş vizyonu ile TRT’ye yayıncılık anlamında çağ atlatmıştır. TRT Spor Dairesi Başkanı Mehmet Buğra Şahin de bu makama kazıya kazıya gelmiştir. Bu açıdan bu yayınların ekranımıza sorunsuz gelmesini sağlayan tüm TRT ekibine bir sporsever olarak teşekkür ediyorum.

TRT’nin sevimli ekran yüzü Ersin Düzen de yaptığı başarılı programlarla üzücü sonuçlara rağmen bu işe renk katmıştır. TRT’nin milli maçlarda duyduğumuz tek eksikliği bazı maçlarda ses ile görüntü senkronunun tutmamasıdır.

Bu yazıyı TRT’den herhangi bir beklentisi olarak değil yaptıkları yayıncılığa sahip çıkmak için yazıyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 17:22

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER