14 yıllık Beşiktaş TV kapatıldı

Beşiktaş Yönetim Kurulu, kulübe mali olarak zarar verdiği gerekçesiyle Beşiktaş TV'yi kapatma kararını bugün yürürlüğe koydu. 14 yıllık geçmişe sahip televizyon kanalının yayınları artık Youtube'dan yapılacak.

14 yıllık Beşiktaş TV kapatıldı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi televizyon kanalı Beşiktaş TV, yönetimin aldığı karar sonrasında artık yayın yapmayacak. Siyah-beyazlı kulüp, Youtube ve diğer sosyal medya mecraları üzerinden iletişim faaliyetlerini sürdürecek.

MAAŞLAR ÖDENMİYORDU

Beşiktaş TV'de çalışanların sezon içerisinde maaşlarının sürekli geç ödenmesi, hatta 6 aylık dönemlerde maaş alamamalarının ardından kanalın kapatılacağı belirtilmişti. Kanalda yaklaşık 40 kadar çalışan olduğu ve hepsinin iş sözleşmelerinin de feshedileceği duyurulmuştu.

ORMAN: BEN DAHİL KİME İZLEMİYOR

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman son seçim öncesinde yaptığı konuşmada, "Kulüp kanalında 40 kişi çalışıyor. Ben dahil kimse izlemiyor" ifadelerini kullanarak kanalın kapanacağının sinyallerini vermişti.

Yıldırım Demirören döneminde faaliyete geçen Beşiktaş TV, 14 yıldır yayın yapıyordu. Ekonomik kriz, reklam gelirlerinin düşmesi ve maliyetlerin artması nedeniyle kapatılma kararı alındı. Yayınlar daha az bir personelle Youtube üzerinden siyah-beyazlı taraftarlarla buluşacak.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER