Taraftar kızgın: Fatih Terim'e tepki yağıyor

Dün oynanan Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçı sonrasında alınan beraberlik, taraftarları memnun etmedi.

Taraftar kızgın: Fatih Terim'e tepki yağıyor

Süper Lig'in başlamasından bu yana sahada oyuncuların sergilediği futboldan memnun olmayan sarı-kırmızılı taraftarların tepkisi çığ gibi büyüyor. Özellikle son iki haftadır Galatasaray cephesindeki uyumsuz oyunun galibiyete etki etmesi, taraftarın canını sıkıyor. 

Dün Yeni Malatyaspor karşısında oynanan maçtan beraberlikle çıkan Galatasaray ekibinin teknik direktörü Fatih Terim, yaptığı seçimlerden dolayı topa tutuldu.

"Fatih Terim istifa" sesleri yükseldi

Maçın sonlarına doğru Malatyaspor'un skoru eşitlemesiyle oyunun dengeleri bir anda değişmişti. Taraftarlar ise seçimini yanlış oyunculardan yapan Fatih Terim'i istifaya davet ederek tepki gösterdiler.

Beraberlik sonrası taraftarlar Twitter'a döküldü

Taraftarın tepkisi sosyal medya üzerinden de devam etti. Teknik direktörü istifaya çağıran taraftarlar, Twitter üzerinden "#FatihTerimİstifa" adında açtıkları tag üzerinde tonlarca paylaşım yaparak Twitter gündemine oturdu. Tepkiler oldukça sertti. Gündemi takip eden rakip takım taraftarları da Galatasaray taraftarının tepkisini alaya aldı.

Taraftarlar ikiye bölündü

Sarı-kırmızı tutkunları, oynanan maçtan sonra ikiye bölündü. Bir taraf Fatih Terim sevgisini sürdürerek desteğini esirgemezken, diğer taraf sert bir dille Terim'in istifa etmesi gerektiğini söyledi. Özellikle Terim'in, Falcao'yu 90. dakikada oyuna alması onu eleştirilen odağı haline getirmişti.

Bazı taraftarlar, Terim'in derbi maçında bulunmamak için kasten ceza aldığı iddiasını öne sürdü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER