Nedim Yamalı, 'İhraç kararı parti hazırlığını hızlandıracak' dedi

Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den ihraç kararını değerlendiren Nedim Yamalı, bu gelişmenin yeni parti hazırlıklarını hızlandıracağını ifade etti.

Nedim Yamalı, 'İhraç kararı parti hazırlığını hızlandıracak' dedi

Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den ihracı istendi. Eski Ak Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, bu kararın yeni parti çalışmalarını hızlandıracak bir gelişme olduğunu ifade etti. 

NEDİM YAMALI: DAVUTOĞLU'NUN DEĞİL DAVANIN İHRACI BU!

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu, dünkü toplantıda eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski vekiller Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı'nın yeni parti kuracağı iddiaları nedeniyle ihracını istedi ve Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi. Eski İstanbul ve Ankara il başkanları Selim Temurci ile Nedim Yamalı da kesin ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edildi. Davutoğlu'nun ihraç kararını değerlendiren Nedim Yamalı, "Sayın Davutoğlu'nun zarafetiyle ihraç kelimesinin yan yana gelmesi ne kadar ayıp bir şeydir. Bu karar bizim davamıza yapılmış büyük bir ayıptır. Davutoğlu'nu değil davanın ihracıdır bu" yorumunu yaptı.

"YENİ PARTİ SÜRECİNİ HIZLANDIRACAK"

Medya Notu'na konuşan Nedim Yamalı, "Parti içinde istişare zeminin kalmadığının ilanı" dediği bu kararla yeni parti çalışmalarının hızlanacağını ifade etti. Türkiye'nin yeni bir siyasal anlayışa ihtiyacı olduğunu belirten Yamalı, Davutoğlu'nun bunu uzun süredir dile getirdiğini, siyasal anlamda yeni yollar aranması gerektiğini söyledi. "Hepimizin çok büyük umutlar beslediği koca bir siyasal yapıyı maalesef bugünkü haline getirdiler" dedi. "Devrim önce kendi çocuklarını yer" sözünden hareketle Ak Parti'nin önce kendi çocuklarını yediğini beyan eden Yamalı, ihraç kararının davaya ayıp olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER