İmamoğlu'nun odasındaki tablonun ressamı konuştu

31 Mart seçimleri sonrası İBB'deki makam odasına İmamoğlu'nun astığı Atatürk tablosunun ressamı Florans Atlantis, tablonun nasıl ortaya çıktığını anlattı.

İmamoğlu'nun odasındaki tablonun ressamı konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçildikten sonra Ekrem İmamoğlu'nun İBB'deki makam odasına asılan ancak mazbatanın geri alınmasının ardından indirildiği iddia edilen tabloyu İmamoğlu, 23 Haziran'da İBB Başkanı olarak seçilmesinden sonra İBB'ye geri döner dönmez tekrar astı. Asılan Atatürk tablosunun yaratıcısı ressam Florans Atlantis ilk kez konuştu.

"ATATÜRK'ÜN YURTTAŞI DİNLEME FOTOĞRAFI EKREM BAŞKAN'IN DİKKATİNİ ÇEKMİŞTİ"

Yurttaş Tv muhabiri Umut Doğan Yıldız'ın sorularını yanıtlayan Atlantis, Türkiye'nin gündemine oturan Atatürk tablosunun öyküsünü anlattı.

Atatürk tablosunu yapma teklifinin Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Ekrem İmamoğlu tarafından geldiğini belirten Atlantis, "Atatürk'ün yurttaşı dinleme görüntüsü Ekrem Başkan'ın çok ilgisini çekmişti. O hem üzgün ve hem de dikkatli dinlemesini vurgulamamı istedi. Oradan çıktı bu fikir" dedi.

31 Mart seçimlerinin ardından aynı tablonun benzerinin yapılmasının teklif edildiğini ifade eden Atlantis, "Tablonun bu kadar gündeme geleceğini düşünmemiştim. Uzun süre sanattan mesafe durduğumuz bir ortamda yaşıyoruz. Ne zaman ekonomi insanlara sıkıntı veriyorsa, insanlar sanattan uzak duruyor. Bu resim ülkemizde tekrar sanatı hatırlattıysa ne mutlu bana" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER