Cumhurbaşkanı Erdoğan miting yapıp yapmayacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanlarına çıkıp çıkmayacağıyla ilgili olarak, "Halkla kucaklaşma toplantıları yapmayacağımı kimse söyleyemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan miting yapıp yapmayacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting alanlarına çıkıp çıkmayacağıyla ilgili olarak, "Halkla kucaklaşma toplantıları yapmayacağımı kimse söyleyemez. Önümüzdeki hafta içerisinde bu tür planlamalar yapılıp halkla buluşmalar çerçevesinde inşallah bir arada olmak suretiyle istanbulumuzu beraber dolaşacağız. Halkımızla görüşeceğiz. Biz ramazan boyunca birçok organizasyon gerçekleştirdik" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu ortak yayını hakkında konuştu.Erdoğan,  "Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız ön hazırlıkları gayet iyi bir şekilde yaptılar. Ve her iki taraf da burada gerek bu buluşmanın veya bu tartışmanın moderatörünü belirlemede her iki görevli arkadaşlar müşterek çalışma yaparak ismi belirlediler ve bir de yayın platformu olarak buranın tamamıyla her yerden ari bir şekilde olacak olması oradan da tabii bütün kim istiyorsa rahatlıkla buradan yayını yapma imkanını yakalayacak" dedi.

Miting meydanlarına inip inmeyeceğine ilişkin soruya ise Erdoğan, "Şu ana kadar bu kısa sürede tabii özellikle de belediye başkan adayımız ve geniş çaplı olarak onlar zaten sürecin içerisindeler. Bundan sonraki kalan, son haftaya girerken bu tür halkla kucaklaşma, buluşma toplantıları yapmayacağımı zaten kimse söyleyemez. Bununla ilgili arkadaşlarımla değerlendirmeleri yapıyoruz. Önümüzdeki hafta içinde planlamalar yapılıp halkımızla inşallah bir arada olmak suretiyle  beraber dolaşacağız, halkımızla görüşeceğiz. Kaldı ki Ramazan boylu itibarıyla birçok organizasyonu gerçekleştirdik. Şimdi bazı çalışmaları son hafta içerisinde yapmayı planlıyoruz." diye cevap verdi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER