CHP'li Engin Özkoç: ''FETÖ'nün altyapısında dönemin başbakanı ve Zekeriya Öz var.''

TBMM, 15 Temmuz özel oturumu toplandı. Oturum da söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ'nün büyümesine Erdoğan'ın destek olduğunu iddia etti ve mecliste gerilim yükseldi.

TBMM, 15 Temmuz özel oturumu ile toplandı. Gündeme dair konuşma yapan Engin Özkoç AK Parti, Erdoğan VE FETÖ arasında bağlantı olduğuna dair hatta FETÖ'nün  altyapısının Erdoğan'ın başbakanlık döneminde büyüdüğünü iddia etti.

Özkoç'un konuşması AK Parti tarafından ciddi tepkilere sebep oldu. 

Engin Özkoç'un konuşmasının detayları şöyle:

Söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç 15 Temmuz Şehitleri'ni anarak başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün bu darbe girişimini gerçekleştirdiğini ancak bu darbe girişimin öncesinde FETÖ'nün yapılanmasına en büyük desteği kimin verdiğini Erdoğan'ın cevaplaması gerektiğini ve cevapladığını belirtti.

Özkoç'un iddiasına göre Erdoğan 8 Haziran 2018 tarihinde ''FETÖ en çok bizim zamanımızda büyüdüğünü iddiasını ben inkar edemem. Üniversite istediler verdik Türkçe Olimpiyatları'nı istediler verdik. Ne istediler vermedik'' dedi. Erdoğan'ın bu sözleri sarf ettiğini iddia eden Özkoç'un bu iddiasının ardından TBMM'de sesler yükselmeye ve gerilim artmaya başladı.

Özkoç FETÖ'nün altyapısını dönemin Başbakanı'nın destek olduğu Savcı Zekeriya Öz'ün elini kolunu sallayarak hazırladığını belirtti.

Özkoç sözlerine şöyle devam etti: 

''Vatanseverler yargılanırken ölüyorlar, hainler görev başına getiriliyordu.

Vatansever basın mensuplarının, akademisyenlerin sesleri cezaevlerinde yankılanıyordu.

Adil Öksüz denen sözde imam MİT ve emniyet güçlerine rağmen Türkiye'de darbe planlıyordu.

15 Temmuz'da FETÖCÜ generallerin emriyle köprüler kapatıldı TBMM bombalandı ve meslektaşlarım vekil arkadaşlarım bu mecliste gerekirse ölürüz diyerek demokrasiyi müdafaa ettiler.

Çünkü bu meclis, bu vatan hepimizindi. Halk sokağa çıktı, direndi, 251 şehit verdik. El birliğiyle durdurduk. Ne MİT ne başka bir yer haber vermedi darbeyi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı eniştesinden öğrendi darbeyi.

Adil Öksüz yakalandı. Kelepçelendi sonra tekrar giydirildi pasaport verildi ve bırakıldı Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak yurt dışına çıktı ve hala bulunamadı

Zekeriya Öz FETÖ'nün altyapısını hazırlarken dönemin başbakanı destek oldu.

FETÖ'nün altyapısını dönemin başbakanının destek olduğu Savcı Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak hazırladı

Bunların hepsinin arkasında duran kişi ''Hata ettik, affedin.'' dedi ve bu kişi hala cumhurbaşkanı.

FETÖ'nün yayın organı Zaman'ın sahibi  Fettah Tamince dışarda servetine servet katıyor. Bank Asya'yı açanlar suçlu değil ama para yatıranlar suçlu.''


 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER