CHP'den SU-57'ye NATO hatırlatması

CHP'den SU-57'ye NATO hatırlatması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyaretini değerlendiren Çeviköz, ziyarette Türkiye'nin Rus savaş uçağı SU-57 alabileceğinin öne çıktığına ilişkin soruyu yanıtladı.

"NATO ÜYESİ OLDUĞUMUZU UNUTMAYALIM"

Çeviköz, Türkiye'nin NATO üyesi bir ülke olduğunu hatırlatarak, S400’ler ile ilgili tartışmalara dikkat çekti. S-400'lerin oluşturduğu sakıncaları, hem ABD, hem de NATO üyesi ittifak mensubu mütefiklerimizle olan ilişkilere yansıdığını ifade etti. Çeviköz, Türkiye'nin NATO üyeliğiyle uyumsuz bazı silahları tercih etmesinin Türkiye’nin güvenliği açısından ciddi ve olumsuz yansımaları olmasından endişe duyduklarını belirtti. Erdoğan ve Putin arasındaki görüşmenin iki şahıs arasındaki hoş bir sohbet olarak kalmasını dilediklerini kaydeden Çeviköz, "İleriye dönük olarak Türkiye’nin bu şekilde tercihlerini farklı bir yöne doğru değiştirecek adımlar atmamasını temenni ediyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER