'Arınç susmazsa şehitler incinir’

"KHK bir faciadır" açıklaması ile gündeme oturan Bülent Arınç’a Milliyetçi Hareket Partisi’nden sert tepki geldi

'Arınç susmazsa şehitler incinir’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "KHK bir faciadır" diyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'a yüklendi.

Enginyurt, TBMM'de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi ve Arınç'ın susturulmasını istedi.

Enginyurt, "KHK faciaysa bu KHK’yı ben yazmadım, ben de onaylamadım. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum Bülent Arınç susturulsun artık. Arınç gibiler susturulmadığı sürece FETÖ ile mücadele 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz" dedi.

''BÜLENT ARINÇ GÖREVDEN ALINMALI”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da, Bülent Arınç’ın aşıklamalarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Kanun hükmünde kararnameler için 'faciadır' diyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'ı eleştiren Özdağ, son süreçte FETÖ'nün büyük bir atılım ve heyecan içerisinde olduğunun göründüğünü ifade ederek şunları kaydetti: 


“FETÖ’nun bu atılım ve heyecanı yaşamaya başlaması ne yazık ki son Yüksek Askeri Şuura (YAŞ)  kararları sonrasında başladı. Altını çizerek söylüyorum, detaylara girmeyeceğim, bu kararları alanlar FETÖ’yü çok sevindirdiler.  FETÖ YAŞ kararlarının sevincini yaşarken şimdi bu kararlara FETÖ psikolojik savaş mekanizmasının bazı unsurlarının bazı unsurlarının serbest kalması ile yaşamaya başladığı yeni sevinç ve heyecan dalgası eklendi. Şaşırtıcı olan husus FETÖ’nün bu sevinç ve heyecan dalgasının saraya yakın bazı kişilerin yaptıkları açıklamalarla desteklenmesidir."

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER