Akşener'den yeni parti yorumu: Erdoğan'a öfke büyük, Babacan'ın işi kolay

Meral Akşener, yeni partiye dair gündemi değerlendirdi. Akşener, AK Parti içinde Erdoğan'a büyük bir öfkenin olduğunu bu nedenle Babacan ve Gül'ün işlerinin kolay olduğunu belirtti.

Akşener'den yeni parti yorumu: Erdoğan'a öfke büyük, Babacan'ın işi kolay

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın kuracağı partiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Tayyip Bey'e inanılmaz bir öfke mevcut." açıklamasında bulunan Akşener, "Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan'a, Gül'e, Davutoğlu'na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Onların işi kolay, alanı biz temizledik" dedi.

"AK Parti SEÇMENİNE ULAŞMAKTA ZORLUKLARIMIZ VAR"

"İyi Parti açısından AK Parti seçmenine ulaşmakta zorluklarımız var." diyen Akşener, "AK Parti'nin seçmen kitlesinin tanıdığı kitleler olarak, pergelini konulacağı yer AK Parti'dir. İyi Parti seçmeni kendini şehirli, sorgulayıcı, Demokrasi ve hukuk talebi yüksek bir kitle olarak tanımlıyor. Bu arkadaşlarımızın kendilerini konumlandırdığı yerle, seçmeni konumlandırdığı yeri ben bilmiyorum. Bunların kurmaları faydalı. Tekçilikten kurtulmamız lazım. Seçenek oluşturulması lazım." ifadelerini kullandı.

AKŞENER'DEN YENİ PARTİ YORUMU

Akşener, yeni parti için "Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik." diyerek "Prensip olarak siyasi çeşitliliğin, seçmene seçenek oluşturmanın bugünün Türkiye'sinde elzem bir iş olarak düşünüyorum. Gül, Babacan ve Davutoğlu'nun kuracaklarını öğrendiğimiz partilerine olumlu bakıyorum. Tayyip Bey'e inanılmaz bir öfke mevcut. Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan'a, Gül'e, Davutoğlu'na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Seçmeni AK Parti' den koparacaktır. Ekonominin sarstığı, AK Parti seçmeni bizlerden önce onların sesini duyar. Bu da normal. Bu arkadaşlarımızın bizim çıktığımız zamanla şimdiki arasında çok büyük fark var" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER