Seçimin 2. turundan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferle ayrılması CHP'de kurultay tartışmalarını başlattı. 

Seçim yenilgisi CHP kurultayında ortalığı karıştırdı! Genel Başkanlık koltuğu için kim düşünülüyor?

Kurultayı gelecek yıl mart ayında yapılacak olan yerel seçimler sonrasına bırakmayı hedefleyen CHP Genel Merkezi'nin yanı sıra parti ikiye bölündü. 

AppleTürkiye'den 2023 yılında 6. kez zam! Temmuz ayında yapılan 2. zam ile fiyatlar arşa çıktı! AppleTürkiye'den 2023 yılında 6. kez zam! Temmuz ayında yapılan 2. zam ile fiyatlar arşa çıktı!

Partinin bir bölümü kurultay ve genel başkan ile yönetimin değişimini isterken, diğer bir bölümü Kılıçdaroğlu'nun süreci başarıyla yönettiği, ancak yönetimde yer alan bazı isimlerin istifa etmesi gerektiği görüşündeyken Kılıçdaroğlu'nun, genel başkan yardımcılarından oluşan MYK'da yenilenmeye giderek kurultay taleplerini yumuşatabileceği belirtildi. 

Seçim yenilgisi CHP kurultayında ortalığı karıştırdı! Genel Başkanlık koltuğu için kim düşünülüyor?

CHP'de kurultay 2 yılda bir gerçekleştiriliyor ancak parti, seçim nedeniyle kurultayını bir yıl erteledi. Yasal olarak 2023 yılı içinde kurultay takviminin başlaması gerekirken Genel merkez, tarihi Mart 2024'teki yerel seçimler sonrasına bırakmak istiyor. Olağanüstü kurultay beklentisinde olanların da delegenin desteğini alması gerekiyor. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre milletvekili listelerinde kendine yer bulamayanlar ile 40 kadar il başkanının İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu desteklediği belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu'nun karşısındaki tek potansiyel rakip "Oğlum" dediği İmamoğlu. İmamoğlu'nun seçim sonrasında yaptığı ilk açıklamada "Değişim" vurgusu yapması dikkat çekti. Ancak İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde karşısına çıkan siyasi yasak ile ilgili dava dosyası Yargıtay'da bekliyor. Cezanın onanması durumunda İmamoğlu, siyasi yasaklı hale gelebilir.

Editör: Gülşah Acun