'Onu yeme bunu yeme. Zıkkımın kökünü ye, ne yiyeceğiz ya!'

Yemek üzerine konuşan diyetisyenleri ve profesörleri eleştiren Prof. Dr. Oğuz Özyaral, "Onu yeme bunu yeme. Zıkkımın kökünü ye, ne yiyeceğiz ya!" dedi.

'Onu yeme bunu yeme. Zıkkımın kökünü ye, ne yiyeceğiz ya!'

İstanbul'da Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Sürdürülebilir Güvenli Gıda" konulu söyleşide Prof. Dr. Oğuz Özyaral, doğal ürünlerin önemini vatandaşlarla paylaştı.

"Tadı arttırılmış bir sürü ürün var"

"Onu yeme bunu yeme. Zıkkımın kökünü ye, ne yiyeceğiz ya!" diyerek hamur işlerini yasaklayan diyetisyen ve profesörleri eleştiren Prof. Dr. Oğuz Özyaral, "Benim toplumum genetik kodlamada mutlaka hamur işleri yiyerek bugünlere kadar geldi. Bir tane bisküvi icat ettiler, dünyanın her tarafına gitti. Bir baktık dondurmanın içinden de çıktı. Tadı arttırılmış bir sürü ürün var. İştah acıcı, çok hoş ama lif değeri hiç yok" şeklinde konuştu.

"Neden kolanın üzerine uyarıcı işaretler konmuyor?"

Bundan 7-8 yıl önce bir reklam çıktığını söyleyen Prof. Dr. Özyaral, "Ramazan sofralarının vazgeçilmezi diye ortaya çıktı. İnanamadım. Benim büyük anam da hep kola yapardı. Şaka gibi reklamlar. Bunlar bizim hayatımıza sokuluyor. Ben ısrarla söylüyorum, tütün ürünlerinin üzerine kanser olursunuz gibi işaretler koyuyorlar. Niye kolanın üzerine konmuyor çok merak ediyorum. 14 yaşına kadar bir kişinin bağışıklık sistemi anca gelişmiş oluyor" dedi.

Program sonunda seminere katılan vatandaşlara, doğal el ile hazırlanmış salça, tarhana çorbası ve reçeller ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 22:23

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER