Süleyman Özışık için harekete geçildi!

KESK, geçtiğimiz yıl sarf ettiği 'Soylu'ya binlerce kişinin dosyasını götürdüm; görevlerine iade edildiler' sözleri yeniden gündeme gelen Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Süleyman Özışık için harekete geçildi!

Sedat Peker'in iddialarının ardından Süleyman Özışık'ın ifadeleri tepki çekmişti. Özışık'ın yeniden gündeme gelen açıklamaları tartışma konusu olurken; KESK Özışık için harekete geçti

Oda TV'de yer alan habere göre, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Süleyman Özışık’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve OHAL Komisyonu’na dosya götürerek bazı kişileri göreve iade ettirdiği iddiası üzerine suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

KESK konu ile ilgili şu soruları sordu:

“Süleyman Özışık kimdir? Dosyalar niçin ona gidiyor? Madem dosyalar Süleyman Özışık gibi tiplere gidecekti komisyonu neden kurdunuz? Sıkça duyduğumuz ‘ihraçların rüşvetle iade edildikleri’ iddiası gerçek midir?

OHAL komisyonu ile üyeleri ihraç edilen başta konfederasyonumuz olmak üzere konfederasyonlar dahi görüşemez ve dosya sunamaz iken Süleyman Özışık gibi karanlık tipler nasıl ve hangi sıfatla görüşebilmektedir?

Bu tür kirli işlerle bağlantıların ucu neden hep İçişleri Bakanına çıkmaktadır? İçişleri Bakanı nasıl bir mekanizma ile bu dosyalara bakıp iade kararı vermiştir?”

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER