Türkiye'nin 5 yıl daha görev yapacak Cumhurbaşkanı saatler sonra belli olacak.
İlk turda olduğu gibi bugün de yoğun bir katılım dikkat çekiyor.
Parti liderleri de aileleriyle birlikte oylarını kullanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da oy kullanmak için Kısıklı'daki evlerinden ayrıldı, 12.05'te İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Saffet Çebi İlkokulu’na geldi.

Okul bahçesini dolduran vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Erdoğan'ı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe karşıladı.

erdoğan oy

Kuyruğa giren Erdoğan çifti, sandık görevlileriyle kısa bir süre sohbet etti. Erdoğan ile Emine Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini görevlilere verdi.
Son olarak oylarını kullandı.

Oy verme işleminin ardından  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

"İlk defa iki turlu bir seçime şahit oluyoruz. Burada partiler yok, bir metre boyunda bir oy pusulası yok. Sadece iki aday söz konusu. Bu iki adaya halkımız oylarını vereceği için inanıyorum ki çok seri şekilde bugünkü oylama da bitecektir. Türk demokrasi hayatının Cumhurbaşkanı adaylığı seçiminde ilk defa böyle bir oylama şahit olduğumuz bir vaka. Dünya tarihinde yüzde 90'a varan katılımla gerçekleşen bir ülke yok. Türkiye yüzde 90'a varan katılımla demokratik mücadelesini en güzel şekilde verdi. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Katılımın rehavete ulaşmadan gerçekleşmesini de vatandaşlarımdan rica ediyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy kullandığı '3279' numaralı sandıkta 380 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Atatürk anıtına saldırı! Alçaklık bitmiyor Atatürk anıtına saldırı! Alçaklık bitmiyor

Editör: Cansu Kurnaz