Ziya Selçuk Açıkladı: 'Hızlandırılmış Telafi Eğitimi Yapılacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona nedeniyle başlatılan uzaktan eğitimin ne kadar faydalı olduğunu inceleyecek. Selçuk, ayrıca öğretmenlerin yüz yüze hızlandırılmış telafi eğitimi yapacağını da açıkladı.

Ziya Selçuk Açıkladı: 'Hızlandırılmış Telafi Eğitimi Yapılacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle okulların tatil olduğunu ve uzaktan eğitim sürecinin uzatıldığını duyurmuştu. Bakan Selçuk, internet ortamına taşınan `Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' sayesinde gidemediği illere dijital imkanlarla ulaşmayı sürdürüyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakan Selçuk bu kez Mardinli eğitimciler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür ederek, "Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

"YOĞUNLAŞTIRILMIŞ TELAFİ EĞİTİMİ"

Artuklu'dan bağlanan Nevin Çete'nin oğlu Deniz, EBA'daki yaz dönemi hazırlıklarına dikkat çekerek, "Siz bizi bizden daha çok düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını yok saymıştım. Sizin bu yaptığınız şey için minnettarım" derken, Bakan Selçuk da, "Bizim görevimiz çocuklarımıza hizmet etmek" yanıtını verdi.

Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesim'in telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini kaydederek, "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz" bilgisini paylaştı.

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER