Şeyma Subaşı'nın kitabındaki 'asit' önerisine savcılıktan karar

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın eski eşi Şeyma Subaşı'nın çıkardığı Sadece Şeyma adlı kitapta, cilt bakımı ve güzellik için hidroklorik asit (tuz ruhu) önerilmesine tepki gösteren vatandaşın açtığı dava sonuçlandı.

Şeyma Subaşı'nın kitabındaki 'asit' önerisine savcılıktan karar

Şeyma Subaşı'nın kitabında cilt temizliği için kullanılan 'hyaluronik asit' yerine 'hidroklorik asit' yazılması sebebiyle okurların yaptığı şikayet için savcılık tarafından takipsizlik ile sonuçlandı.

Kovuşturmaya yer yok

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, yazım yanlışının basım sırasında meydana geldiğini ve Subaşı'nın suç kastı ile hareket etmediğini belirtti. Atılı suçun unsurları itibariyle oluşmadığının anlaşıldığını belirten savcılık, "Kovuşturmaya yer yok" kararı verdi.

Şeyma Subaşı kitap olayı nedir?

Şeyma Subaşı'nın hayatının anlatıldığı Sadece Şeyma adlı kitapta, cilt güzelliği için 'hyaluronik asit' ifadesi yerine halk arasında 'tuz ruhu' olarak bilinen 'hidroklorik asit' yazıldığı görülmüştü.

Dava açılmıştı

Kelimelerin yanlış kullanımı sosyal medyada alay konusu olurken, kitabı alan Tunç Deniz Yüksel ve Şura Hacıömeroğlu, "Kitapta cilt ve güzellik için tuz ruhu öneriliyor" diyerek savcılığa şikayette bulunmuştu.

Şeyma Subaşı'nın özel hayatını anlattığı kitabı haziran ayında çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER