Reynmen'in Altın Kelebek'e adaylığına tepkiler büyüyor: Pantene sponsorluktan çekilecek mi?

Hürriyet gazetesi ile ikonlaşan Altın Kelebek Ödülleri'nde, muhabir düşmanı Reynmen'in üç dalda aday gösterilmesine tepkiler sürüyor... Konuya farklı bir bakış açısı getiren UçanKuş medya grubu, Altın Kelebek Ödülleri'nin ana sponsoru Pantene'in Reynmen'e gösterdiği bu taviz ile adını kirlettiğini yazdı.

Reynmen'in Altın Kelebek'e adaylığına tepkiler büyüyor: Pantene sponsorluktan çekilecek mi?

Basın mensuplarına karşı takındığı kaba ve küçümseyici tavırlarıyla gündeme gelen sosyal medya ünlüsü Reynmen, saç temizlik ve bakım ürünleri markası Pantene ana sponsorluğunda Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek Ödülleri'nde üç dalda aday gösterildi. Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, geçtiğimiz ay kendisiyle röportaj yapmak isteyen Show TV magazin muhabiri Akif Yaman'a fiziki şiddet uygulayarak öfke kontrolünde problemler yaşadığını ortaya koymuştu. Saldırı sonrası yaralanan Yaman, karakola giderek Reynmen'den şikayetçi olmuştu.

UçanKuş'tan yerinde tespit!

Medya ve basın dünyasından gelen onca tepkinin yanı sıra tarihinde basın şehidi vermiş Hürriyet gazetesinden konuya ilişkin geri adım gelmediği gibi bir açıklama da yapılmadı.

Sabah gazetesinden Yüksel Aytuğ başta olmak üzere birçok basın mensubu, Hürriyet'in meslektaşlarının yanında durmayan bu davranışına anlam veremezken UçanKuş TV medya grubu, Hürriyet kadar ana sponsor Pantene'in de hatalı olduğuna dikkat çekti.

UçanKuş, törene maddi kaynak sağlayan Pantene'in adaylardan jüriye kadar her konuda organizasyona hükmettiği yönünde bilgiler verirken, Hürriyet'in Pantene'in isteklerine boyun eğmek zorunda kaldığını yazdı.

"Pantene adını kirletiyor"

Meslektaşlarının hakkını savunan UçanKuş'un bu tespiti ile gözler şimdi Pantene'e çevrildi. Ünlü markanın adını kirlettiğini söyleyen UçanKuş'a katılmamak mümkün değil. Dünyaca ünlü bir marka, sürekli olarak medya çalışanlarına fiziki ve sözlü saldırı halinde olan birinin, hem de üç dalda birden aday gösterilmesine nasıl göz yumar düşündürücü...

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER