MFÖ, Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü'ne layık görüldü

Her yıl düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde bu yıl müzik ödülünün sahibi MFÖ grubu oldu. Geçtiğimiz ağustos ayında yaşamını yitiren tarihçi Ahmet Haluk Dursun, vefa ödülüne layık görüldü.

MFÖ, Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü'ne layık görüldü

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne bu yıl edebiyat alanında Nuri Pakdil, müzik alanında Mazhar-Fuat-Özkan, sinema alanında Mesut Uçakan, resim alanında Devrim Erbil, geleneksel sanatlar alanında Fuat Başar, mimarlık alanında Doğan Kuban, sosyal bilimler alanında ise Ahmet Yaşar Ocak, layık görüldü. Bu yılki vefa ödülünün ise, ağustos ayında hayatın kaybeden tarihçi Ahmet Haluk Dursun'a verilmesi kararlaştırdı.

"Titiz bir çalışmayla ödüller dağıtıldı"

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, her yıl Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verildiği bildirildi. Türkiye'nin her biri defalarca ödüllendirilmeye layık sayısız kültür ve sanat insanına sahip olduğu belirtilen açıklamada, "Bu bağlamda TC Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, titiz bir çalışma yürüterek ülkemizin hazineleri sayılan sanatçı ve kültür insanları arasından bazılarını eserleri ve hizmetleri açısından değerlendirmiş, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Yönetmeliği hükümlerine göre gerekçelendirmiş ve Cumhurbaşkanlığı makamına sunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle de aşağıda isimleri yazılı sanatçı ve kültür insanları karşılarında belirtilen alanlarda Büyük Ödül'e layık görülmüştür" denildi.

Mazhar-Fuat-Özkan - Türk'üz Türkü Çağırırız

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 04:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER