Hürriyet Altın Kelebek'e bir tepki de Didem Arslan Yılmaz'dan geldi

Magazin muhabiri Akif Yaman'ı darp ederek yaralamasına neden olan Reynmen'i üç dalda aday göstermesinden dolayı eleştiri oklarının çevrildiği Hürriyet Altın Kelebek ödüllerine şok bir tepki de ünlü spiker Didem Arslan Yılmaz'dan geldi. Habertürk spikeri, ödüllerin kime verileceğinin önceden belli olduğu tartışmalarının yer aldığı bir organizasyonda var olmak istemediğini belirterek adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Hürriyet Altın Kelebek'e bir tepki de Didem Arslan Yılmaz'dan geldi

Habertürk spikeri Didem Arslan Yılmaz, bu yıl da aday gösterildiği Altın Kelebek Ödülleri'ne ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yaptı.

45 yaşındaki spiker, kişisel hesabından yaptığı açıklamada adaylıktan çıkarılmak istediğini belirtti.

"Ödüllerin kime gideceği önceden belli"

Adaylıktan çıkarılmak istemesinin sebebini de açıklayan Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Altın Kelebek Ödülleri'ne yine adayı gösterilmişim. Ancak son yıllarda 'tartışmalı' ödül dağıtıldığı iddia ediliyor. Aday adaylığından çıkarılmak istiyorum. Çünkü sonuçları 'önceden belli olduğu' tartışmaları bitmiyor. Böyle ise, bu tiyatronun içinde yer almak istemem.

Muhabir düşmanı Reynmen'i de üç dalda aday göstermişlerdi

Hürriyet'in düzenlediği Altın Kelebek ödüllerinde Reynmen'in aday gösterilmesi tepki toplamıştı. Gazetecilerle olan ilişkilerinde sicili bozuk olan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, Show TV magazin muhabiri Akif Yaman'ı darp ederek yaralanmasına neden olmuştu.

Reynmen'in adaylığına basın camiasından itiraz

Reynmen'in basın emekçisine yönelik bu saldırısının yanıkları dinmeden, basının amiral gemisi Hürriyet'in düzenlediği Altın Kelebek'te üç dalda aday gösterilmesine anlam verilememişti. Bu skandal adaylığa, basın camiasında başta Yüksel Aytuğ olmak üzere çeşitli itirazlar yükselmişti.

Pantene sponsorluktan çekilecek mi?

Öte yandan Altın Kelebek ödüllerinin sponsoru olan Pantene firmasının, basın mensubuna şiddet uygulayan birinin yer aldığı ödül törenine sponsorluğunu sürdürmesi de eleştiri konusu olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 01:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER