Emmy Ödülü'nde En İyi Erkek Oyuncu Haluk Bilginer seçildi

Haluk Bilginer, ABD'de düzenlenen 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

Emmy Ödülü'nde En İyi Erkek Oyuncu Haluk Bilginer seçildi

Bu yıl 47.'si gerçekleştirilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Usta oyuncu Haluk Bilginer, 2018 yapımı Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

"Bu ödül ülkeme geldiği için çok mutluyum"

Ödül sonrası mikrofonlara açıklamalarda bulunan Bilginer, "Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"Toplumun bellek kaybı yaşamadığından emin olun"

Törende de bir konuşma yapan Bilginer, dizide adalet ve bellek kaybı kavramlarının anlatıldığını belirterek, "İçinde yaşadığımız toplumun bellek kaybı yaşamadığından emin olun" dedi.

Ünlü isimleri geride bıraktı

En İyi Erkek Oyuncu dalında Uluslararası Emmy kazanmak için Bilginer ile Come Again'deki rolü ile Christopher Eccleston, Impuros'taki rolüyle Raphael Logam ve Beat'teki rolüyle Jannis Niewöhner yarışıyordu.

12 bölüm olarak yayınlandı

Online ücretsiz dizi-film platformu Puhu TV'de yayınlanan Şahsiyet dizisinde Bilginer, kendisine alzheimer tanısı konulduktan sonra yıllardır ertelediği bir cinayeti işlemeye karar veren Agâh Beyoğlu karakterini canlandırmıştı. Onur Saylak'ın yönettiği 12 bölümlük dizide Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memilli, Müjde Ar ve Hümeyra gibi isimler de rol alıyordu.

Şahsiyet tanıtım

Şahsiyet 1. bölüm 2. fragmanı

Şahsiyet 1. bölüm 1. fragmanı

Haluk Bilginer ft. Rubato - Agâh Makamı

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 07:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER