Ceren Kaplakarslan’ın nişanlısı, ilk celsede tahliye edildi

Temel Kankıran, Ceren Kaplakarslan ve annesini silah kabzasıyla darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Ceren Kaplakarslan’ın nişanlısı, ilk celsede tahliye edildi

Hakkında “silahla kasten yaralama” ve “silahla tehdit” suçlarından 18 yıl 3 aya kadar hapis istemi bulunan Temel Kankıran, Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Ceren Kaplakarslan ve annesi Nuray Deveci Yeşiltepe ise duruşmaya katılım göstermedi.

"2 dakika konuşmak istedim, bana küfür etti"

Duruşmada konuşan Kankıran, savunmasında şu ifadeleri kullandı:

Olay günü Ceren rahatsızlandığı için hastaneye gitmişler. Ben de hastaneye geçtim. Ceren'in doktorun yanına gitmesinde ve ödeme işlemlerinde yanındaydım. İşlemleri bitince yanına gidip 2 dakika konuşmak istedim. Sosyal medya hesabına eklediği fotoğrafın ne anlama geldiğini, ona yakışmadığını belirttim. Bunun üzerine bana küfür etti. ‘Benim ağrılarım bana yeter, senin saçmalıklarınla uğraşamam' dedi. Daha sonra annesi Nuray benim üzerime saldırdı. O sırada Ceren rahatsızlandı, ‘arabaya geç, otur' dedim. Ceren'e eğilip ‘bir tane soru sordum, bak nerelere geldi' derken, belimde bulunan ruhsatlı silah düşeceği esnada elimle tuttum. Ben aracın önünde çökük vaziyetteyken annesi beni kulağımın arkasından darp etti. Bir anda dönerken elimi geriye doğru atınca Nuray Hanım yere düştü. Bu sırada tek gördüğüm şey, Ceren'in silahı kapıp ‘Seni öldüreceğim, benim anneme nasıl vuruyorsun?' dedi. Bu esnada annesi de arkadan diğer silahımı almaya çalışıyordu. Bu esnada ayağım boşa düştü. Ceren bana vurmaya çalışırken annesine de çarptı. Ve ikisi birlikte yere düştü. Hala annesi ayağa kalkmasına rağmen bana tehditkar konuşuyordu. Ben de ‘sen ne diyorsun?' diye elimi uzatınca Nuray düştü. Ceren gidip annesine saldırdı. Daha sonra kalkıp hastaneye götürüldüler. 

 İlk celsede tahliye edildi

Mahkemece, müşteki avukatlarına müvekkillerini hazır etmeleri için gelecek celseye kadar süre verilerek duruşmadaki eksiklerin giderilmesi için erteleme kararı alınırken, sanığa atılı suçun vasıf ve mahiyeti, toplanan delillere göre durum ve sanığın tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak Kankıran'ın tahliyesine karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER