Ayça Erturan: Öpüşme sahnesini bilerek tekrar aldırdım

Oyuncu, senarist ve yazar Ayça Erturan Oylum Talu ile Söz Sende programının konuğuydu. Dizileri ve filmlerinin yanı sıra, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarıyla da gönüllere taht kuran, sempatik oyuncu ilginç açıklamalarda bulundu.

Ayça Erturan ve Oylum Talu'nun renkli sohbetinden başlıklar şöyleydi;

"İLK KEZ DRAM OYNADIM"

Fox Tv ekranlarında yayınlanan 'Kadın' dizisinde yer alan ünlü oyuncu, orada ki karakterinin diziden ayrılışını esprili bir dille şöyle ifade etti "İlk kez dram oynadım, onda da öldüm zaten."

"BENİM ASIL OKULUM BKM'DİR"

Erturan, üniversitede radyo televizyon okuduğunu belirtirken "Benim için asıl okul 4 sene eğitim aldığım BKM'dir" açıklamasında bulundu. Yılmaz Erdoğan'dan aldığı dersi de şu sözlerle özetledi;

Çok Güzel Hareketler Bunlar, bana çok şey kattı. Yılmaz Hoca bize her zaman "Övgü şişirmesin, yergi düşürmesin" derdi. Öğrettiği en büyük şey buydu. Biz kendimiz yazar, kendimiz yönetir, kendimiz oynardık ve biletli seyirci vardı, yanlış yapma şansımız yoktu. Dizide, "Kestik, olmadı, baştan alıyoruz" dendiğinde şok yaşıyordum "Olur mu, baştan, alınır mı?" diyordum, şimdi alıştım tabi. Çok Güzel Hareketler Bunlar reyting kötü diye bitmedi, biz onu zirvede bıraktık. Tekrara düşmemek için, kendimizi finale hazırladık ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya çalıştık. Yoluma tek başıma devam etmeyi seçtim ve salt komedi değil, televizyon dizileri ve filmlere yöneldim.

"İLK EKRAN ÖNÜNDE ÖPÜŞMEM ERSİN'LEYDİ"

İlk sahne öpüşmemi 'Pamuk Prenses' skecinde yaşadım. Prenste Ersin Korkut'tu. Sonra başrol oynadığım dizide İspanyol rol arkadaşım Carlos ile öpüştüm, orada çıtayı yükselttim. Setten sonra eşimi aradım, o zaman nişanlıydık, "Ben çok kötü bir şey yaptım" dedim. Senaryoyu biliyordum ama eşime söylememiştim o sahneyi çekeceğimi o yüzden, kendimi kötü hissetmiştim. Öpüşme sahnesinde sahneyi bilerek tekrar aldırdım. Karşınızda öyle bir adamla oynarken, sizde güzel çıkmak istiyorsunuz.

DUYGULANDIRAN SÖZLER

Ayça Erturan, usta oyucu Levent Kırca'nın oğlu, Oğulcan Kırca ile evli. Söz Sende stüdyosu'da rahmetli Levent Kırca'nın eski binasında. İlk kez 2002 yılında buraya geldiğini belirten ünlü oyuncu, duygularını şu sözlerle ifade etti; Burası Olacak O Kadar'ın çekildiği stüdyoydu, onun ruhu, kendini hissettiriyor, enerjisi geçmiş. Havasını suyunu bildiğim bir mekan olduğu için kendimi çok rahat hissediyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER