Ata Demirer denizlerdeki musilajın geldiği son noktayı görüntüledi

Yaz aylarını Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde geçiren ünlü oyuncu Ata Demirer, daha önce müsilaj görüntüsü paylaştığı Kuzey Ege Denizi'nden son görüntüleri yayınladı: Müsilaj gitti, deniz cam gibi!

Ata Demirer denizlerdeki musilajın geldiği son noktayı görüntüledi

Türkiye'nin sahil bölgelerini etkisi altına alan müsilaj önce Marmara Denizi'nde orta çıkmış, ardından Karadeniz ve Çanakkale'ye kadar yayılmıştı. Yılın belli bölümünü Bozcaada'da geçiren komedyen ve oyuncu Ata Demirer, deniz kirliliğine dikkat çekip, müsilajın Kuzey Ege Denizi'ni de etkisi altına aldığını söylemişti.

"POYRAZ ESTİĞİ SÜRECE MUSİLAJ PROBLEMİ OLMAZ"

Ata Demirer, Çanakkale'de son durumu paylaştı. Twitter hesabından bir video yayınlayan Demirer, "Şu müsilaj meselesini çok soruyorsunuz, o yüzden şu mesajı bırakayım dedim. Poyraz estiği sürece Kuzey Ege'de müsilaj problemi olamaz" dedi.

ata demirer musilaj

"Bakın denize cam!" diyen Demirer, "Çanakkale Boğaz'ından çıkıp, müsiller Atina'ya doğru açık denize doğru gidiyor, akıntı o yönde... Ama ne zaman lodos eser o zaman oluyor! Lodos da yazın üç kez, beş kez oluyor" şeklinde konuştu.

Demirer, haziran ayı başında Marmara Denizi'nde etkili olan deniz salyasını Ege'de fotoğraflamış, "Burası Kuzey Ege. Maalesef salya buraya kadar geldi. Çok yazık çok" demişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 19:06

Mehmet Aksel


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER