UNESCO ödüllü fotoğrafçının İstanbul'daki ilk sergisi açılıyor

Dünyaca ünlü UNESCO ödüllü fotoğraf sanatçısı Meropi Mitrou'nun İstanbul'daki ilk sergisi Beyoğlu'nda açılıyor.

UNESCO ödüllü fotoğrafçının İstanbul'daki ilk sergisi açılıyor

'Hindistan Kraliyet Düğünü'nü fotoğraflayan UNESCO ödüllü Yunan fotoğraf sanatçıMeropi Mitrou'nun, sanatseverlere sunacağı 'Ziyaretçiler' adlı sergisi 28 Eylül 2019 tarihinde Beyoğlu İFSAK'ta açılacak.

Hindistan'da bizzat Prens Mr. Lakshyaraj Sing Mewar'ın açılışını yaptığı sergi, İstanbul'da saat 17.00'de sanat meraklılarına sunulacak.

'Evi tanımlayan şey nedir?' sorusunun yanıtını arıyor

Yunan fotoğraf sanatçısı Meropi Mitrou, sergisinde 'Sizin için evi tanımlayan şey nedir?' sorusuna cevap ararken sanatseverleri de bu yolculuğa davet ediyor.

Mitrou, yaptığı yazılı açıklamasında Yunanistan'ı terk ederek Hindistan'a yerleşmesinin ardından başlayan bu yolcuğunu şöyle aktardı: "Bu proje, bir insanı anavatanını terk edip başka bir yerde yaşamaya iten şeyin ne olduğunu araştırıp keşfetme niyetimle başladı. Diğer insanların portrelerini çekerek bu cevapları kendi içimde bulmayı umduğum Ziyaretçiler, yaptığım keşiflerle hayatımı geri dönülmez bir şekilde şekillendirerek çok daha büyük bir şeye dönüştü."

2011 yılında UNESCO Evrensel Fotoğrafçılık Yarışması’nda ödül alan sanatçı, Hindistan Kraliyet Ailesi’nden Prens Lakshyaraj Sing Mawer’in düğünün görüntüleyen tek fotoğrafçı olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER