Matrix'ten 20. yıl müjdesi: Matrix 4 geliyor

Dünya çapında sevilen bilim kurgu türündeki Matrix serisinin dördüncü filmi için çalışmalara başlandı. Filmde Neo karakterini yine Keanu Reeves canlandıracak.

Matrix'ten 20. yıl müjdesi: Matrix 4 geliyor

1999 yılında çekilen ilk filmiyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan Matrix, günümüze kadar üçleme olarak adını duyurmakta ve bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biri olarak gösterilmekteydi. Serinin ilk filminin çekilmesinin üzerinden tam 20 yıl geçmişken, serinin dördüncü filmle tekrar seyircilerle buluşacağı açıklandı. Uzun süredir Hollywood'u sallayan söylentilerin gerçek olduğu ortaya çıktı. Filmin çekimlerine gelecek yıl başlanacak ve başrolü yine Keanu Reeves üstlenecek. 

KEANU REEVES VE CARRIE-ANNE MOSS YİNE BAŞROLDE

Warner Bros.'un başkanı Toby Emmerich'in açıklamasına göre, önceki filmleri yazıp yöneten Lily-Lana Wachowski kardeşler Matrix 4 için de birlikte çalışacak. Filmin baş karakterleri Neo ve Trinity, yine Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ile hayat bulacak. Filmin çekimleri için 2020'nin ilk aylarında çalışmalara başlanacağı duyuruldu.

MATRIX FİLMİNİN KONUSU

Film, distopik bir geleceği konu almaktadır. Thomas Anderson, gündüzleri bir yazılım şirketinde çalışırken, geceleri Neo adıyla program kırar ve Matrix'i araştırır. Bu sırada Tirinity ve Morpheus'la tanışan Neo, bir simülasyonda yaşadığını ve Matrix'in içinde olduğunu öğrenir. Matrix'ten kurtarılan Neo, Morpheus'un ekibine katılır ve Matrix üzerine araştırmalarını sürdürür. Yapay zekaya sahip makinelerin olduğu bu dünyada, makineler ve insanların savaşına tanıklık eden Neo, ekibiyle birlikte makinelere karşı savaşacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER