İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bu sezon bilete zam yok

İstanbullular'ın yoğun ilgi gösterdiği, neredeyse her oyunun kapalı gişe oynanadığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatroları, her sene yapılan bilet zammının bu sene yapılmayacağını duyurdu. Kültür Bakanlığı'na bağlı Devlet Tiyatroları ise bilet fiyatlarına yüzde 20 zam yaparak bu sezon perde açacak. İstanbul Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları'nda güncel bilet fiyatları nedir? Detaylar heaberimizde...

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bu sezon bilete zam yok

Önceki dönemlerde her sene düzenli zam yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl biletlere zam yapmayacağını açıkladı.

Ödenekli tiyatrolarda, tiyatro sezonunun başlamasına yaklaşık bir ay kala biletlere yapılan zamlar da belli oldu. Devlet Tiyatroları, bu yıl biletlere yüzde 20 zam yaptı. Türkiye'nin üçüncü ödenekli tiyatrosu Bakırköy Belediye Tiyatroları ise önümüzdeki ocak ayında "Bilete bir zam olabilir" açıklamasını yaptı.

DEVLET TİYATROLARI YÜZDE 20 ZAM YAPTI

Cumhuriyet'ten Öznur Oğraş Çolak'ın haberine göre Devlet Tiyatroları'nda biletler tam 15, müzikal tam bilet ise 22.5 TL iken yeni zamma göre, tam bilet 18 TL, müzikal tam bilet 27 TL, çocuk oyunu ise 7.50 TL oldu. Devlet Tiyatroları'nda bilet fiyatları 3 ila 5 TL arasında bir farkla 15 Eylül'de satışa çıkacak. 

İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI SEZONA ZAMSIZ BAŞLIYOR

Zam yapmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatroları, bu yıl tiyatro seyircisi tam bileti 20 TL'ye, müzikal tam bileti 27 TL'ye, çocuk oyununu ise 5 TL'ye seyredebilecek.

BAKIRKÖY BELEDİYESİ TİYATROLARI 8 YILDIR ZAM YAPMADI

Bakırköy Belediye Tiyatroları'nın (BBT) eski belediye başkanı Ateş Ünal Erzen'in görevde kaldığı süre boyunca, yani 8 yıl bilete zam yapılmamıştı. Son olarak BBT'de 11 Aralık 2015 tarihinde alınan bir kararla tam bilet 6 TL iken 10 TL'ye çıkarıldı. Bu sezon yapılacak zam oranı ise ocak ayında belli olacak.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER