Haluk Bilginer ve Ali Atay'lı Nuh Tepesi'nden yeni fragman

Yurt dışında katıldığı film festivallerinden iki ödülle dönen ve sinemaseverlerin merakla beklediği Nuh Tepesi'nden yeni fragman yayınlandı. Başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir'in yer aldığı Nuh Tepesi ne zaman vizyona girecek?

Haluk Bilginer ve Ali Atay'lı Nuh Tepesi'nden yeni fragman

İlk gösterimini 18. Tribeca Film Festivali'nde yaparak festivalden iki ödülle dönen Nuh Tepesi'nden ilk fragman yayınlandı. Cenk Ertürk'ün yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film,  Türkiye galasını 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde yapacak.

Nuh Tepesi konusu

Başrollerinde Haluk Bilginer ve Ali Atay'ın yer aldığı film; ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer'in hikâyesini anlatıyor.

Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı'nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer'in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkması gerekiyor.

Nuh Tepesi oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer ve Ali Atay'ın yanında Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu yer alıyor.

Ödül üstüne ödül

Tribeca Film Festivali'nde Cenk Ertürk, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Senaryo ödülünü kazanırken, Ali Atay da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Nuh Tepesi vizyon tarihi

Sinemaseverlerin merakla beklediği Nuh Tepesi, ülkemizde vizyona gireceği tarih henüz belli olmamakla birlikte, 2020 sonbahar aylarında sinema salonlarında yer alması bekleniyor.

Nuh Tepesi fragmanı

Nuh Tepesi afişi

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 20:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER