Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman yayınlanacak?

Rekortmen haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu edinen Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminden yeni fragman yayınlandı. Cep Herkülü filmi ne zaman vizyona girecek? Naim Süleymanoğlu'nu kim canlandırıyor? Cep Herkülü yeni fragmanını izlemek için haberimize göz atabilirsiniz...

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman yayınlanacak?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin yeni fragmanı yayınlandı. Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan sinema filmi Cep Herkülü'nün vizyon tarihi sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor. 50 yaşında hayatını kaybeden Naim Süleymanoğlu kimdir? Naim Süleymanoğlu'nu filmde kim canlandırıyor? Cep Herkülü filmi ne zaman yayınlanacak? Cep Herkülü vizyon tarihi ve fragmanı haberimizde bulabilirsiniz.

CEP HERKÜLÜ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Cep Herkülü, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesini konu ediyor. İlk dünya rekoruna imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu'nun hayatının anlatıldığı filmde, Süleymanoğlu'nu genç oyuncu Hayat Van Eck canlandıracak.

CEP HERKÜLÜ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Sinemaseverler ve Naim Süleymanoğlu'nun hayranları tarafından merakla beklenen Cep Herkülü filmi, 25 Ekim 2019 Cuma Türkiye genelinde vizyona girecek. Yurt dışı vizyon tarihi hakkında yapımcı firma tarafından henüz bilgi paylaşılmadı.

CEP HERKÜLÜ OYUNCULARI

Biyografi, belgesel türündeki Cep Herkülü filminde; Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Maria Rumenova Sotirova, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu yer alacak. Filmin yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, senaristliğini Barış Pirhasan üstlenecek.

CEP HERKÜLÜ YENİ FRAGMANI YAYINLANDI

Naim Süleymanoğlu'nun yaşamını anlatan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin ikinci fragmanı yayınlandı. Süleymanoğlu'nun yaşamındaki bu nefes nefese yolculuğu konu edinen fragman ayrıca iki yıl önce Trabzon'da şehit olan Eren Bülbül için de bir saygı duruşu içeriyor.

Fragmanda, başarılı piyanist Fazıl Say'ın bestelediği İnsan İnsan adlı eseri de yer alıyor. Yapım, genç yaşında Türkiye'ye iltica etmeye karar verdiğinde sadece kendisi için değil Bulgaristan'da yaşayan soydaşlar için de her şeyi göze alan, Avustralya'nın Melbourne şehrinde başlayan özgürlük yolculuğu Ankara'da sonlandığında, Bulgaristan Türkleri'nin de özgürlüğe doğru ilk adımlarının atılmasına neden olan dünyanın en iyi sporcusu unvanına sahip, dünya ve olimpiyat şampiyonu Süleymanoğlu'nun yaşamını ele alıyor.

CEP HERKÜLÜ 2. FRAGMAN

CEP HERKÜLÜ 1. FRAGMAN

HAMZA YERLİKAYA'DAN CEP HERKÜLÜ PAYLAŞIMI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevlerini yürüten eski milli halterci Hamza Yerlikaya, rekorları altüst eden Naim Süleymanoğlu'nun hayatının anlatıldığı Cep Herkülü filminin yeni fragmanını sosyal medya hesabından paylaştı.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NUN FİLMİ TÜRKİYE VE BULGARİSTAN'DA ÇEKİLDİ

Film, kırdığı dünya rekorları ve kazandığı büyük başarılarla yediden yetmişe Türk halkının büyük bölümünün sevgisini kazanan sporcu Naim Süleymanoğlu'nun yaşamını beyaz perdeye aktarıyor. Dijital Sanatlar Yapımevi tarafından hayata geçirilen yapımın çekimleri, Türkiye'deki sahnelerin ardından Bulgaristan'da devam etti.

NAİM SÜLEYMANOĞLU KİMDİR?

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da dünyaya gelen Naim Süleymanoğlu, haltere 1977'de başladı. 15 yaşında iken Brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. Onaltı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı.

1983 yılında Viyana'da yapılan turnuvada, 56 kiloda dünya rekorlarını sırası ile koparmada 130.5, silkmede 165 ve toplamda da 295 kilo olarak kırdı. Daha sonra bu rekorlarını yine kendisi kırdı. 1986 yılında dünya şampiyonasında 60 kilo kategorisinden katıldı ve toplamdaki rekorunu 335 kiloya çıkararak dünya şampiyonu oldu. 1988 Seul Olimpiyatları'da ise yine 60 kilo kategorisinde muhteşem rekorlar kırdı. (Toplam: 342,5 kg)

Naim Süleymanoğlu

TÜRKİYE'NİN İLK ALTIN MADALYASI NAİM'DEN

Naim Süleymanoğlu'nun Seul'daki muhteşem başarısı ile Türkiye'ye olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu oldu.1984, 1985 ve 1986'da dünyada, yılın haltercisi seçildi. 1984 Los Angles Olimpiyatları'na, Bulgaristan'ın da Sovyetler Birliği'nin yanında boykota katılması nedeniyle katılamayan Süleymanoğlu, ülkesindeki baskılardan kurtulmak için, 1986 senesinde, Melbourne, Avustralya'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda bir süre ortadan kaybolan ve daha sonra 11 Aralık'ta ortaya çıktığında, Türk Büyükelçiliği'ne sığınarak, Türkiye'de yaşama, ve Türk Milli Takımı adına karşılaşmalara çıkma telebinde bulunan sporcu, talebinin kabul edilmesinin ardından, Naim Süleymanoğlu adını aldı.

REKOR ÜSTÜNE REKOR

1992 Barcelona Olimpiyatları'nda, rakiplerine karşı ezici üstünlük sağlayarak, yurda altın madalyayla dönen Naim Süleymanoğlu, yine o sene, Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından Dünyanın En İyi Sporcusu seçildi. 1993 Dünya Şampiyonasında, 3 altın madalya kazanmasının yanı sıra, 2 de dünya rekoru kıran halterci, 1994'te Bulgaristan'da yapılan, Avrupa Halter Şampiyonası'nda da, sadece üç kaldırış yaparak, üç dünya rekoru kırdı.

Çin'de yapılan dünya şampiyonasında sakatlığı devam ediyordu ve 3 altın madalya kazandı. Naim Süleymanoğlu, Uluslararası Halter Federasyonu'nun Aralık 2000'de Atina'da toplanan kongresinde asbaşkanlığa seçildi.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NU CANLANDIRAN HAYAT VAN ECK KİMDİR?

Hollanda'nın Amsterdam kentinde dünyaya gelen Hayat van Eck, 6 yaşına kadar Hollanda'da yaşadı. 6 yaşından sonra ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti ve burada yaşamaya başladı. Babası Hollandalı olan Eck'in annesi bir Türk'tür.2017 yılında oyuncu ve yönetmen Onur Saylak’ın Daha isimli sinema filminde rol alan Eck, filmde canlandırdığı Gaza rolüyle 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Oyuncu ödülünü kazandı.

Hayat van Eck
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 17:50

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER