Adele'den yeni albüm müjdesi

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele, bu yılın sonunda 4. albümünü piyasaya sürecek. Sadece Hello şarkısıyla Youtube'da 2,5 milyar izlenmeyi geçen Adele'in yeni şarkıları, müzikseverler tarafından merakla bekleniyor.

Adele'den yeni albüm müjdesi

Müzik yapım şirketi Universal Music, bu yılın aralık ayında Adele'in yeni albümünün yayınlanacağını duyurdu.

Yaptığı müzikleri ile bütün dünyada sevenlerinin kalbinde taht kurmuş Adele, yeni albüm haberi ile hayranlarını heyecanlandırdı. 2019'un aralık ayında çıkması beklenen albüm, İngiliz şarkıcının 4. albümü olacak.

Adele'in yeni albümünün ismi ne olacak?

Adele'in önceki albümlerinin isimleri; 19, 21 ve 25 idi. Bu albüme vereceği simse merakla bekleniyor.

Hello şarkısı 2,5 milyar kez izlenmişti

31 yaşında şarkıcının 2015 yılında yayınladığı, Hello single parçası Youtube'da 2,5 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşarak büyük ilgi görmüştü.

Adele Türk mü?

İngiliz şarkıcı, 2015 yılında Hollanda'da bir televizyon programına verdiği bir röportajda Türk, İspanyol ve İngiliz kökenli olduğunu söylemişti. Türkiye ile ailesinin bağlantısı nedir, kökenleri anne tarafından mı yoksa baba tarafından mı olduğuna dair bir açıklaması olmadı.

Söz konusu röportajda, "Yemek yemeyi seviyorum... Aslında çok komik, çünkü bütün ailem zayıf. Ailem Türk, İspanyol ve İngiliz asıllı... Ben babamdan dolayı yarı Galli’yim, bu yüzden de yuvarlak hatlarım var. Kilolarım babamdan geliyor" ifadelerini kullanmıştı.

Adele kimdir?

2006'da bir arkadaşının Adele'e ait bir demoyu Myspace'e göndermesinden sonra XL Recordings, şarkıcıya bir kayıt sözleşmesi teklif etti. Bir sonraki yıl, BRIT Ödülleri'nde Eleştirmenlerin Seçimi ve BBC'nin 2008'in Sesi ödülünü kazandı.

İlk albümü 19 ile Adele hem ticari başarı hem de eleştirmenlerin takdirini kazandı. Albüm, Birleşik Krallık'ta bir numaradan giriş yaptı ve dört defa platin kazandı.

Beyonce'yi yakaladı 

ABD'deki kariyeri, izleyici rekoru kıran 2008'in sonlarındaki Saturday Night Live bölümü ile yükseldi. 2009 Grammy Ödülleri'nde En İyi Yeni Sanatçı ile En İyi Kadın Vokal Pop Performansı dallarında ödül kazandı.

İkinci stüdyo albümü 21, 2011'in başlarında piyasaya sürüldü. Albüm, iyi eleştiriler aldı ve çıkış albümünün elde ettiği başarıyı geçti. Bu albümle Adele, Yılın Albümü dahil olmak üzere altı Grammy Ödülü kazandı ve böylece bir gecede en çok Grammy Ödülü kazanan kadın şarkıcı olarak Beyonce ile eşit oldu.

Billboard tarihinde bir ilk 

Ayrıca albüm Brit Ödülleri ile Amerikan Müzik Ödülleri dahil olmak üzere çeşitli ödül törenlerinden birçok ödül kazandı. 21 albümü, İngiltere'de on altı defa platinum ile belgelendi; Amerika Birleşik Devletleri'nde ise albüm, 1985 yılından bu yana herhangi bir albümden daha uzun süre zirvede kalma başarısını elde etti.

Albümden çıkan Set Fire to the Rain adlı üçüncü single, şarkıcının ABD'deki üçüncü 1 numara single'ı oldu ve böylece aynı anda Billboard Hot 100 listesinde üç 1 numara şarkısıyla Billboard 200 listesinin başında yer alan tarihteki ilk sanatçı oldu.

Rekor üstüne rekor

21, ABD ve İngiltere albüm listelerinde en uzun süreli bir numarada kalan solo kadın albümdür.

21 ile Adele, Guinness Rekorlar Kitabı'na çok sayıda rekor ile giriş yaptı. İngiltere'de bir yıl içinde üç milyondan fazla kopya satan ilk sanatçıdır.

İki albümü ve 21 adlı albümünden çıkan Rolling in the Deep, Someone Like You ile Set Fire To The Rain, adlarındaki ilk iki single ile Adele, 1964 yılındaki Beatles'ın elde ettiği başarıdan beri aynı anda İngiltere'deki hem Resmi Single Listesi hem Resmi Albüm listesindeki en iyi beş içinde iki hit çıkarma başarısı elde eden yaşayan tek sanatçı oldu.

Spotify da çok sevdi

2014 yılında Make You Feel My Love parçası Spotify tarafından en mükemmel aşk şarkısı olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 20:49

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER