6 Şubat Kahramanmaraş depremleri sonrası çadır sattığı ortaya çıkan ve büyük tepki gören Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün, Kızılay’ın çadır satması hakkında açıklama yapmış, “Bu konu beni de ciddi üzmüştür” demişti.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda geçtiğimiz Mart ayında savunma yapan Kınık, istifa edip etmeyeceği konusundaki sorulara “Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay'ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” yanıtını vermişti.

Ahmet Yavuz Cumhuriyet'ten ayrıldı: Yaşına saygım nedeniyle ağır bir karşılık vermedim Ahmet Yavuz Cumhuriyet'ten ayrıldı: Yaşına saygım nedeniyle ağır bir karşılık vermedim

AHBAP derneğine yapılan çadır satışına ilişkin haberinin olmadığını iddia eden Kınık, “Vatandaşın bağışı ile satılan bir çadır yok. Vatandaşa yönelik bir ticari satış olmamıştır olamaz. Çadır satışından benim de AHBAP Derneği Başkanı'nın da haberi yoktu. Bana sorsalardı AHBAP'a göndermeyin derdim. Haberimiz olsaydı vermezdik çünkü dünyanın pek çok yerinde çadır bakıyorduk, kendi lojistiğimizle o çadırları bölgeye götürürdük.” ifadelerini kullanmıştı

Editör: Cansu Kurnaz