28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan 2. tur seçimlerinde  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın hangi adayı destekleyeceği bir hayli merak ediliyor. 

Geçtiğimiz gün saat 13.00'te kameraların karşısına geçerek akşam saatlerinde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerini ve anlaşma sağlanması durumunda bugün saat 11.00'de birlikte açıklama yapacaklarını ifade eden Özdağ, "Türkiye Cumhuriyeti'ni daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na sundum. Millet İttifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti" demişti.

Kılıçdaroğlu Özdağ'a İçişleri Bakanlığını mı teklif etti? O paylaşım kafaları karıştırdı

2. tur seçimi öncesi süreç dikkatle takip edilirken açıklama yapmaya saatler kala Özdağ'ın attığı tweet ise kafaları karıştırdı.

Mültecilerin gönderilmesini isteyen gençlere sosyal medyadan yanıt veren Özdağ, "Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi'ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye'yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00'i bekleyin." ifadelerini kullandı.

Seçim günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'acı günü' oldu! Seçim günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'acı günü' oldu!

Özdağ'ın yaptığı açıklamanın ardından vatandaş, Kılıçdaroğlu'nun Özdağ ile İçişleri Bakanlığı karşılığında anlaşarak mutabakata vardığı yönünde yorum yaptı. 

Editör: Gülşah Acun