14 Mayıs seçimlerine sadece sadece günler kala Cumhurbaşkanı adaylarının mitingleri sürüyor.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da düzenlenen Millet Buluşması’nda halka seslendi.

Meydana hakim bir alana asılan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ‘Süperman' olarak çizildiği karikatürlü afişte “Ben Kemal geliyorum” afişi dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu'nun meydandaki coşkudan memnun olduğu gözlendi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları:

– Bu ülkeye huzuru, bereketi kardeşliği hep beraber getireceğiz. Bu ülkeye baharı getireceğiz. Büyük sıkıntılarınız, dertleriniz var. Evlatlarınız işsiz, çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor, mutfakta yangın var.

– Devlet iyi yönetilmiyor, devlete çöreklenenlerin devletin bütün kaynaklarını tükettiklerini biliyorum. Tamamının çözümü var, çözümün anahtarı sizde. Beraber birlikte çözeceğiz.

– Söz veriyorum, özgürlüğü huzuru getireceğim. Tweet attığınızda anneniz babanız “Başımız belaya girer” diye uyarıyor. En kolay Bay Kemal’i eleştireceksiniz.

– Köy gerçekten şehrin bir parçası olacak. Köyü yeniden ayağa kaldıracağız. Herkesin ürettiği, kazandığı güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Bu bizim görevimiz. Bay Kemal sözünden dönmez. En geç iki yıl içerisinde Suriyeli, Afgan kardeşlerimizim tamamını ülkelerine yollayacağız. Kendi ülkemizde huzur içinde yaşayacağız.

– Hiçbir çiftçi, hiçbir üretici asla zarar etmeyecek. Süt üretici asla zarar etmeyecek, dışarıdan süt tozu asla gelmeyecek. Hiçbir esnaf sıkıntıya girmeyecek. Esnaf Bakanlığı kuracak.

Atatürk anıtına saldırı! Alçaklık bitmiyor Atatürk anıtına saldırı! Alçaklık bitmiyor

– Sizin hakkınızı hukukunuzu koruyan var onun adı: Bay Kemal. Çiftçinin ve esnafın aldıkları paranın faizlerini sileceğiz. Biz bunu söyleyince “Bay Kemal parayı nereden bulacak” diyorlar. Sen beşli çetelere çalışıyorsun, Bay Kemal de vatandaşa çalışıyor.

– Saltanatı bitireceğim. Saray’da oturmayacağım. Gazi’nin Çankaya Köşkü’nde oturacağım. Sarayın sefasını halk sürecek.

– Devlet liyakatle, adaletle, ahlakla yönetilir. Devlet parti değildir. Parti ayrıdır, devlet ayrıdır. Devleti parti devleti haline getirdiler. Buradan sesleniyorum: Siz devletin valisisiniz! Devletin kaymakamısınız!

kemal kılıçdaroğlu