Türk havacılığı, tarihi günlerinden birini yaşadı. Türkiye'nin milli savunma projeleri, bugün hangardan çıktı.
"İstikbalin Yüzyılı" programına katılanlar, heyecanlı dakikalara şahitlik etti.
Önde HÜRJET, hemen arkasından da Milli Muharip Uçak, motor çalıştırdı.

HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı5MİLLİ MUHARİP UÇAĞIN ADI KAAN OLDU

Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Muharip Uçak'ın adının "KAAN" olduğunu açıkladı.
Dünyanın sayılı ülkelerinin sahip olduğu teknolojiyle üretilen Milli Muharip Uçak "KAAN"ı izleyenler alkışlarla karşılık verdi.

HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı8HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı7"Uçağın isim babası Devlet Bey"

Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karada, denizde, deniz altında, havada, uzayda her alanda varız" dedi.
"Uçağın isim babası, Devlet Bey'dir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Milletimizi sevince boğan müjdeler verdik"

Savunma ve havacılık alanındaki tarihi günlerimizden birini daha yaşıyoruz. Son aylarda savunma sanayiinde art arda milletimizi sevince boğan müjdeler verdik. TCG Anadolu gemimizin donanmamıza katılması var, Altay tankımızın test için silahlı kuvvetlerimize teslim edilmesi var. Gökbey helikopterin yerli motorla uçması var. İnsansız deniz aracından torpido atılması var.

"Benim milletim Kandil'den talimat alana bu ülkeyi teslim etmez"

Birileri, Bay Bay Kemal başta olmak üzere Kandil'den destek alıyor. Yazıklar olsun. Benim milletim Kandil'den talimat alana bu ülkeyi teslim etmez. Önümüzdeki dönemde de istihbarat teşkilatımızla, jandarmamız, güvenlik korucularımızla terör örgütlerinin inlerini başlarına geçirmeyi sürdüreceğiz. Bunun için sizlerden daha çok çalışmanızı, üretim gerçekleştirmenizi istiyorum. Bugün buradaki coşku, birilerini tedirgin ediyorsa ne mutlu bize. 'Durmak yok yola devam' diyerek daha fazlasını yapmak için çalışacağız."

HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı6

"HÜRJET kısmen F-16'larımızın yerine geçebilecek"

Türkiye yeni bir devrin eşiğindedir. Her çeşidinden SİHA'mız dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Pakistan'dan Endonezya'ya, Batılı ülkelerden birçok mühendis çeşitli görevleri nedeniyle aramızdalar. Daha gidecek çok yolumuz var. Ordumuzu bu uçaklarla helikopterlerle donatarak, dosta güven düşmana korku salmaya devam edeceğiz. HÜRJET kısmen F-16'larımızın yerine geçebilecek. HÜRJET hava kuvvetleri envanterine katılacak. HÜRJET'i inşallah TCG Anadolu'ya da konuşlandıracağız.

Menzil liderinin cenazesi için Adıyaman'a adeta akın ettiler! THY'den dikkat çeken hamle! Menzil liderinin cenazesi için Adıyaman'a adeta akın ettiler! THY'den dikkat çeken hamle!

HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı2

"Dünyada 5. nesil savaş uçağı üreten 5 ülkeden biri olacağız"

MMU Kaan, bütün ihtişamıyla karşınızda. Radarlara görünmeden düşmanın inine girecek. Sonra da geldiği gibi sessizce üssüne geri dönecek. Bu uçağı ülkemizin kendi mühendisleri yapacak. Birkaç yıl içinde tüm testlerini tamamlayıp üstün performansıyla Kaan'ı hava kuvvetlerimize teslim edeceğiz. ANKA-3, Muharip İnsansız Savaş uçağımız da ilk uçuşunu yapacak. Dünyada 5. nesil savaş uçağı üreten 5 ülkeden biri olacağız. Gökbey'den de mutlu haberler alıyoruz. Gökbey artık kendi mühendislerimizin tasarladığı motorla uçuyor. ATAK-2 ağır taarruz helikopteri ile Türkiye dünyada bu sınıfta helikopter üretebilen 3 ülkeden biri haline geldi.

HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı9HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı6HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı5HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı3HÜRJET ve Milli Muharip Uçağı KAAN görücüye çıktı

Editör: Cansu Kurnaz