Yere yığılan kadını görünce direksiyonu hastaneye kırdı

Belediye otobüsü şoförü, aracında rahatsızlanarak yere yığılan kadını görünce hastanenin yolunu tuttu. Güzergahından çıkarak hasta kadını 7 dakikada hastaneye yetiştiren kahraman şoför, yolcular tarafından takdir topladı. O anlar, otobüsteki kamera tarafından kaydedildi.

Yere yığılan kadını görünce direksiyonu hastaneye kırdı

Sivas'ta otobüste rahatsızlanan kadının fark eden otobüs şoförü, güzergahından çıkararak yolcularla birlikte kadını hastaneye götürdü. Çarpıcı anlar, araçtaki kamera tarafından kaydedildi.

7 dakikada hastaneye ulaştı

Sivas Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı özel halk otobüsünün sürücüsü Mehmet Torun davranışıyla takdir topladı. Torun, yolcularla birlikte araçta seyir halindeyken bir kadının rahatsızlandığını fark etti.

Rahatsızlanan kadını fark eden Torun, yolcular ile birlikte kadını hastaneye götürme kararı aldı. Torun, otobüsün güzergahını değiştirerek rahatsızlanan kadını 7 dakika içerisinde hastaneye yetiştirdi.

İlk müdahaleyi otobüstekiler yaptı

Hastanede sağlık görevlileri gelene kadar rahatsızlanan kadına ilk müdahaleyi Torun ve otobüsteki yolcular yaptı. Korna çalarak acil servisteki sağlık görevlilerinden yardım isteyen Torun, yaşlı kadını hastaneye teslim ettikten sonra yolcularla birlikte güzergahına dönerek yoluna devam etti.

"Hiçbir şey görmedi gözüm"

Kadının çırpınışlarının kendini derinden etkilendiğini belirten Torun, kadını hastaneye götürürken hiçbir şeyi gözünün görmediğini söyledi.

Torun, "Ticaret Lisesi hattında çalışıyordum, yolcuları aldım Saraybosna durağına gittim. Oradan da yolcuları aldım bindiler, biraz yürüdüm, Tatlı Su'yun oraya gelince bir ses duydum. Bayanın çığlık seslerini duydum. Baktım o arada yere yığıldı bayan, yere yığılınca çırpınmaya başladı.

"Hastaneye gitmeye karar verdim"

Ben vicdanen rahatsız oldum. Ne yapmam gerektiğini düşünürken hastaneye gitmeye karar verdim. Hastaneye gidene kadar trafik çok sıkıştı, bayağı zaman geçti. Hattım sıram geçti, artık hiçbir şey görmedi gözüm.

"Götürmeseydim vicdanen rahatsız olurdum"

Sonra ambulans hastanenin önünde geldi ve yanımıza durdu. Kadını ambulansa verdim ve hastaneye götürdüler. Kadının çırpınması beni baya rahatsız etti. Vicdanen rahatsız olunca mecburen kendimi gitmek zorunda hissettim. Kadını hastaneye kadar götürdüm" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 00:58

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER