Volkswagen, Türkiye'ye fabrika açma planını rafa kaldırdı

Ünlü otomobil markası Volkswagen, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle tepki aldıkları gerekçesiyle Türkiye'ye yapacağı yatırımı ertelediğini duyurdu.

Volkswagen, Türkiye'ye fabrika açma planını rafa kaldırdı

Alman otomotiv devi Volkswagen, Türkiye'de kurmayı planladığı fabrika yatırımıyla ilgili nihai kararı ertelediğini duyurdu.

"Büyük bir kaygıyla izliyoruz"

Alman Handelsblatt gazetesine konuşan Volkswagen şirketi sözcüsü, Türkiye'nin Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle uluslararası tepki aldıklarını ve fabrikanın açılışının şirketin itibarına zarar verebileceğini söylerek, "Bölgedeki durumu büyük bir kaygıyla izliyoruz" dedi.

"Son kararı vermedik"

Gazeteye göre şirket yetkilileri, görüşmelerin son aşamasına gelindiğini, henüz fabrika kurulumuyla ilgili nihai kararın verilmediğini söylüyor.

Manisa'da şirket kurmuşlardı

Ekim ayının başında Volkswagen, Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ'yi kurduğunu açıklamış; şirketin sermayesi 943,5 milyon TL olarak belirtimişti.

Bulgaristan yerine Türkiye'yi seçmişlerdi

Volkswagen'in yatırım yapmak için değerlendirdiği bir başka alternatif olan Bulgaristan'dan vazgeçerek Türkiye'yi seçmesi, Türkiye'deki yatırım ortamı için olumlu bir gelişme olarak değerlendirilmişti.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER