Veyis Ateş'ten sonra sıra Ersoy Dede'ye mi geldi?

Erdoğan'ın kuzeni Gazeteci Cengiz Er, Ersoy Dede'nin de Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkili olduğunu iddia etti ve istifa çağrısında bulundu.

Veyis Ateş'ten sonra sıra Ersoy Dede'ye mi geldi?

Habertürk TV Haber Spikeri Veysi Ateş'in istifası ve Halk TV'de yayına çıkmasının ardından ortalık karıştı.

Özellikle sosyal medyada Veyis Ateş gündemin ilk sırasına oturdu. Konuya iişkin bir yorum da SüperHaber'in sahibi Cengiz Er'den geldi. Er, TRT Spikeri Ersoy Dede'yi hedef aldı. Dede'den yanıt gecikmedi. Twitter'da ikili adeta söz düellosu yaşadı. 

Ersoy Dede de istifa edecek mi? 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kuzeni, gazeteci Cengiz Er, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan '10 bin Euro' istediği iddia edilen ve HaberTürk'teki görevinden istifa etmek zorunda kalan Veyis Ateş'in ardındasıranın TRT spikeri Ersoy Dede'ye geldiğini söyledi. Er, Dede'nin Korkmaz'ın reklamını yaptığını öne sürdü.

Eski HaberTürk TV Ana Haber Sunucusu Veyis Ateş, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ortaya attığı ve daha sonra ses kaydının da olduğu iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz'dan '10 bin Euro aldığı' yönündeki iddialarla ilgili ilk kez konuştu. Halk TV canlı yayınında gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Ateş, para istemediğini aktarırken; Korkmaz ve Peker ise bunun yalan söylediğini ileri sürdü.

Erdoğan'ın gazeteci yeğeni Cengiz Er, Twitter'dan TRT sunucusu Ersoy Dede'ye istifa çağrısında bulundu. Er, Ersoy Dede'yi tartışmaların odağındaki isim Sezgin Baran Korkmaz'a yakın olmakla suçladı. 

"Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu.
Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir."

Gazeteci Cengiz Er'in bu paylaşımından sonra gözler TRT Spikeri Ersoy Dede'ye çevrildi. 

Veyis Ateş'ten sonra sıra Ersoy Dede'ye mi geldi? 

Dede, Cengiz Er'e jet hızıyla cevap verdi:

"Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız. 1) Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil.

sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin.. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil"

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 09:46

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER