Ürdün'de sigara protestosu tekrar başladı

Ürdün'e bağlı Ramsa kentinde, ülkeye giriş yapan sigaraya kısıtlama getirilmesine karşı çıkan göstericiler tekrar protestoya başladı.

Ürdün'de sigara protestosu tekrar başladı

Ramsa kentinde, sigara girişine yapılan kısıtlamaya karşı bir protesto yapıldı. Göstericiler hükümetin her türlü gösterinin sonlandırılması için anlaşmaya varıldığına ilişkin yaptığı açıklamaya rağmen göstericiler iki gün sürdürdükleri protestolara yeniden başladı.

Göstericiler, Suriye sınırındaki kentin ana caddelerini kapattı, gösteriye katılan yüzlerce kişi hükümetin istifasını istedi.

BAKANLAR KURULU YASAKLAMA GETİRDİ

Ürdün Bakanlar Kurulu, kaçakçılığa son vermek amacıyla ülkeye girişine izin verilen sigara miktarını kişi başına bir kartonla sınırlandırmıştı.

Polis, tepki gösteren göstericileri dağıtmak amacıyla göz yaşartıcı gaz kullandı. Protestocular buna karşılık polise molotofkokteyli fırlatırken, güvenlik güçlerine ait bir araç zarar gördü.

PROTESTOLAR YAYILDI

Protestolar yakınlardaki et-Turra kentine de sıçradı.Turra'daki protestocular, kent meydanını taşlarla kapattı ve lastik yakarak tepki gösterdiler.

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER